אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון מוצלח בברזיל דחף את ה-NOI של גזית גלוב צילום: Agaton Strom

רבעון מוצלח בברזיל דחף את ה-NOI של גזית גלוב

הקבוצה מסיימת את הרבעון עם עלייה של 2.3% ב-NOI מנכסים זהים ל-492 מיליון שקל - ה-NOI בברזיל צמח ב-10%; ה-FFO המנוטרל למניה טיפס ב-18.7%

20.11.2018, 15:31 | יניב רחימי

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן המניב גזית גלוב שבשליטת חיים כצמן מסכמת את הרבעון השלישי עם צמיחה מתונה בהכנסות משכירות ועלייה נאה בשורת הרווח. גזית רושמת ברבעון עלייה של 2.3% ב-NOI מנכסים זהים ל-492 מיליון שקל (בהשוואה לרבעון המקביל), כאשר חלקה היחסי של הקבוצה עמד על 418 מיליון שקל. ה-FFO עמד על 173 מיליון קל וה-FFO המנוטרל למניה צמח ב-18.7% (בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד).

גזית גלוב חיסלה במהלך שנת 2018 את החזקותיה בחברה הבת ריג'נסי ומכרה מניות ריג'נסי ב-3.9 מיליארד שקל.  בשורת הרווח הנקי גזית גלוב רשמה רווח של מיליון שקל, לעומת הפסד של 185 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

קראו עוד בכלכליסט

גזית גלוב חיסלה במהלך שנת 2018 את החזקותיה בחברה הבת ריג'נסי ומכרה מניות ריג'נסי ב-3.9 מיליארד שקל.  בשורת הרווח הנקי גזית גלוב רשמה רווח של מיליון שקל, לעומת הפסד של 185 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ה-FFO למניה (ללא נטרול ריג'נסי) ירד ברבעון השלישי ב-5.3%. השיפור ב-NOI מנכסים זהים הושג בעיקר הודות לעליה של 9.9% ב-NOI מנכסים זהים בברזיל הודות להשבחת הנכסים ובייחוד החלפת שוכרים. נכון להיום גזית גלוב מחזיקה בשמונה נכסים במטרופולין סאו פאולו בתפוסה של 96.6% שמהווה שיפור של כ-2.5% ביחס למצב לפני שנה.

דוחות הרבעון השלישי חושפים מספר השקעות של גזית גלוב שהחברה לא דיווחה עליהם מכיוון שהסכום של כל עסקה לא עובר את סף המהותיות המחייב דיווח. האסטרטגיה של גזית גלוב בשנים האחרונות מבוססת על הפחתת החשיפה להשקעות באמצעות החזקה במניות של חברות בנות ומנגד על הגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי והתמקדות בנכסים דומיננטיים בערים מרכזיות. יישום האסטרטגיה בא לידי ביטוי ברכישת ארבעה נכסים במהלך הרבעון השלישי של 2018, אחד בברוקלין ושלושה בישראל, בעלות כוללת של 422 מיליון שקל.

בשנה האחרונה פעלה גזית גלוב גם בתחום המימון, ובשלושת הרבעונים הראשונים של 2018 מיחזרה החברה חוב של כ-2 מיליארד שקל שנשא ריבית ממוצעת גבוהה של כ-5.5%. כפועל יוצא ממחזורי החוב נרשמה ירידה בריבית הממוצעת שגזית גלוב משלמת על התחייבויותיה הפיננסיות לרמה של 4.1% בהשוואה ל-4.8% לפני שנה. בגזית גלוב מעריכים שהחברה תהנה מחיסכון של כ-40 מיליון שקל בשנה בהוצאות מימון.

חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב , צילום: Agaton Strom חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב | צילום: Agaton Strom חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב , צילום: Agaton Strom

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות