אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק, אפל, אמזון, נטפליקס וגוגל מחקו 728 מיליארד דולר בחודש וחצי צילום: גטי אימג'ס

פייסבוק, אפל, אמזון, נטפליקס וגוגל מחקו 728 מיליארד דולר בחודש וחצי

במהלך תקופה זו, הייתה זו אפל שנפגעה בצורה הקשה ביותר. גם היום במסחר בניו יורק ממשיכות המניות לאבד גובה כאשר אפל נכנסת לשוק דובי

20.11.2018, 15:50 | שירות כלכליסט

חברות הטכנולוגיה הגדולות בארה"ב שוב רושמות יום שחור. קבוצת החברות המכונה FAANG – פייסבוק, אפל, אמזון, נטפליקסו גוגל – ממשיכות לרשום ירידות חדות במסחר כאשר היום (ג') אפל נכנסה לטריטוריה דובית.

קראו עוד בכלכליסט

מאז ה-3 באוקטובר - בו מניית אפל הגיעה לשיא של 232 דולר, שנתן לחברה כולה ערך של 1.16 טריליון דולר – איבדו חברות FAANG כ-728 מיליארד דולר מערכן הכולל. לשם השוואה מדובר בסכום הגבוה מהתמ"ג של סעודיה העומד על 684 מיליארד דולר על פי נתוני הבנק העולמי. השוואה זו היא אירונית כשלעצמה, בהינתן רצונה של הממלכה ליצור כעת עמק סיליקון משלה.

במהלך ששת שבועות אלה, הייתה זו אפל שנפגעה בצורה הקשה ביותר, ואשר על רקע החששות מהאטה במכירת האייפונים שלה איבדה 231.6 מיליארד דולר מערכה, שעומד כעת על 929 מיליארד - לפני המסחר היום.

מימין ג מימין ג'ף בזוס וטים קוק | צילום: גטי אימג'ס מימין ג

אמזון היא הבאה בתור, עם מחיקה של 221 מיליארד דולר משווי השוק שלה, ואחריה גוגל שאיבדה 138 מיליארד דולר מערכה. פייסבוק שאחריה בדירוג המפוקפק הפסידה "רק" 90 מיליארד דולר, על רקע הביקורת על פרצות אבטחת המידע שלה, ההתערבות בבחירות 2016 בארה"ב, ואופן ניהול המשברים הללו על ידה. חברתו של מארק צוקרברג הגיע אתמול לשוויה הנמוך ביותר מאז ה-13 בפברואר 2017, והיא נמצאת בדרך לחודש הירידות השלישי ברציפות.

בתחתית רשימת המפסידות נמצאת נטפליקס, שאיבדה בחודש וחצי האחרונים 48 מיליארד דולר מערכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל-4 המשקיעים הרוויחו פחות אך החברות אינן שוות את הערך יותר...
שלא נדבר על כך שבכל החברות הללו המנהלים מחזיקים מניות בחברה כלומר גם הם עם ירידת ערך המניות. רק לשם דוגמה בזוס ירד משוויו. הווה אומר שהתיק הפיננסי שלו שמורכב בעיקר ממניות אמזון ירד. אז כן המשקיעים הרוויחו פחות זה לא אומר שהפסידו. כיון שאינך יודע מתי הם קנו את המניות ובאיזה מחיר.
ישראלי בקנדה  |  21.11.18
3.
מה זה אומר לגבי קליפורניה? ולגבי ישראל?
שווי המניות שנמחק הוא בעיקר מהכיסים של המייסדים והעובדים. וחלקם הגדול חי עובד ומשלם מיסים בקליפורניה. זאת אומרת שנמחקו מהעושר של המדינה 150 מליארד דולר, מה זה אומר על גביית המיסים, התעסוקה, על מחירי השכירות במדינה הזאת. איך הנפילות של הFANNG מקרינות על מגזר ההיטק בישראל, על שווים של המיליונרים הישראלים שקיבלו מניות FAANG בתמורה לסטארטאפים שלהם, האם הם יירגעו בהוצאות הנדל"ן שלהם, מה לגבי המיסים, מה לגבי התעסוקה ורמות השכר של המהנדסים בישראל? ההנחה שלי שהכל בדרך למטה, לא באופן דרמטי, אבל צפוי גל צמצומים ופיטורים, ירידה בצריכה הפרטית. מצד שני, גם נראה לי שאם יהיה משבר ההיטק של כמה שנים, אז כמה עשרות אלפי ישראלים יעדיפו לצמצם הוצאות בארה"ב ולעבור לארץ היכן שהנדל"ן אמנם יקר אבל בית הפסר וקופת חולים כמעטו בחינם.
אסף  |  20.11.18
לכל התגובות