אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העובדים נוקטים בעיצומים בבנק אוצר החייל: "נפעל בכל דרך למנוע את המיזוג"

העובדים נוקטים בעיצומים בבנק אוצר החייל: "נפעל בכל דרך למנוע את המיזוג"

העובדים החריפו את העיצומים בעקבות כישלון המו"מ עם הנהלת הבנק הבינלאומי על רקע הכוונה למזג את שני הבנקים. בין היתר לא יהיה מענה טלפוני בסניפים, לא יינתנו הלוואות לקרנות מדינה ועסקים קטנים. הבינלאומי:"קוראים לוועד לשוב לשולחן המו"מ"

20.11.2018, 16:21 | רחלי בינדמן

החל מהיום (ג') פתחו העובדים בעיצומים חריפים בסניפי בנק אוצר החייל ברחבי הארץ. ועד עובדי בנק אוצר החייל הכריז על החרפת העיצומים החל מהיום בצהריים בסניפי הבנק ברחבי הארץ. זאת בעקבות כישלון המשא ומתן עם הנהלת הבנק הבינלאומי על רקע הכוונה למזג את שני הבנקים במהלך שאמור לחסוך עלויות לבנק, בעיקר ברמת עובדי המטה שחלקם יהיו כפולים בשתי ההנהלות ולכן הוצעו לעשרות מהם תכנית פרישה מרצון.

יו"ר הוועד מזל בובליל אמרה היום כי "הנהלת הבנק מנסה לכפות עלינו צעדים ולהכתיב לנו דרכי פעולה, אבל אנחנו לא נכנע ונפעל בכל דרך למנוע את המיזוג".

במסגרת העיצומים, הוחלט על ידי הוועד כי לא יבוצעו הלוואות צבאיות למשרד הביטחון על כל סוגיהם, לא יינתנו הלוואות לקרנות מדינה ועסקים קטנים ולא יהיה מענה טלפוני בסניפים.

קראו עוד בכלכליסט

קובי מלכין, מנכ"ל בנק אוצר החייל קובי מלכין, מנכ"ל בנק אוצר החייל קובי מלכין, מנכ"ל בנק אוצר החייל

בוועד מבהירים כי העיצומים החלו היום ולא יפסיקו עד שהנהלת הבנק תסכים לשנות את גישתה ולחזור לשולחן הדיונים למשא ומתן אמיתי שיוביל להסכמה משני הצדדים.

כבר בחודש מאי האחרון הכריז ועד עובדי בנק אוצר החייל על סכסוך עבודה מול הנהלת הבנק הבינלאומי. עיקר הטענות של הוועד התרכזו באשמות על הסתרת מידע מצד ההנהלה במהלך המשא ומתן בין הצדדים. הוועד דורש את שמירתו ועצמאותו של הבנק תמורת התייעלות מסיבית ואילו ההנהלה דורשת את מיזוגו המידי של הבנק.

יו"ר הוועד מזל בובליל סיכמה: "לצערי המשא ומתן בין הנהלת הבנק לוועד התנהל בצורה כוחנית, ההנהלה חושבת בשיא יהירותה שמנהלים יתנו לנו תכתבים, ושהם יכולים לפעול בחוסר שקיפות וגמישות מוחלטת מולנו ומול העובדים. מסתירים מאתנו מידע, לא ניתן לנהל משא ומתן בצורה הזו. לכן החלטנו להחריף את הצעדים, בתקווה שהנהלת הבנק תתעשת ותשב אתנו בצורה נכונה ועניינית ותנהל אתנו משא ומתן אמיתי ולא תכפה עלינו צעדים ותכתיב לבד את דרכי הפעולה".

הבנק הבינלאומי מסר בתגובה כי "ועד אוצר החייל נמנע במשך כל התקופות לקיים משא ומתן, הקשה על קביעת מועדים לפגישות וביטל בעבר פגישות שנקבעו. בכוונת הבינלאומי לשמר את המותג של אוצר החייל ומערך הסניפים ועובדיהם ישאר על כנו במיזוג. ההנהלה הציעה לעובדים הצעות נדיבות והוגנות, אך הם דוחים כל הצעה ונמנעים מלקיים משא ומתן. למרות בקשת ההנהלה להיפגש הן מחר והן מחרתיים, הם דחו ההצעה. אנו קוראים לוועד לשוב לשולחן המו״מ לטובת העובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
פח של בנק
מחזיק בו חשבון עם שבע ספרות כבר יותר מעשר שנים. לא מכיר את מנהל הסניף או אפילו עובד אחד בסניף (ולא נראה שהם טרחו להכיר אותי יותר מדי). כשהעברתי חשבון אחר לבנק אחר לא טרחו אפילו להילחם עליו. באופן קבוע נותנים הצעות מגוחכות (גם בתנאים וגם בעמלות) יחסית לאחרים. האמת שלא ברור לי למה החשבון עוד שמה (חוץ מעצלנות)
א  |  20.11.18
לכל התגובות