אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: וואווי תשיק סמארטפון גמיש עם מסך מתקפל במרץ הקרוב

דיווח: וואווי תשיק סמארטפון גמיש עם מסך מתקפל במרץ הקרוב

למכשיר תהיה תצוגה בגודל 5 אינץ' במצב סגור, שתיפרש ל-8 אינץ' במצב פתוח - גדול משל הפיתוח המקביל מבית סמסונג. הוא ייחשף בתערוכת הסלולר בברצלונה וכבר הודגם לבכירי ספקיות סלולר בקוריאה, שוק ליבה עבורו

20.11.2018, 16:46 | רפאל קאהאן

וואווי צפויה לחשוף סמארטפון מתקפל בעל מסך גמיש, בדומה לטלפון שהופיע באירוע של סמסונג בתחילת החודש - כך דיווח ETnews הקוריאני ע"ב מקורות בכירים בספקיות סלולר קוריאנית, שזכו להתנסות במכשיר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בסמארטפון שנפרש לטאבלט, בעל מסך של 5 אינץ' כשהוא סגור ו-8 אינץ' כשהוא פרוש, מידות גדולות משל המכשיר מבית סמסונג (4.6 אינץ' סגור, 7.3 אינץ' פרוש). תמונה של המכשיר דלפה והגיעה לידי ETnews ומראה עיצוב של מכשיר סדרתי, ולא אב טיפוס כמו שהציגה סמסונג.

המכשיר המתקפל של וואווי המכשיר המתקפל של וואווי המכשיר המתקפל של וואווי

המסך המתקפל של המכשיר ייבנה בידי BOE הסינית, שכבר פיתחה מסכים דומים שחלקם הותקנו במכשירים שהושקו באופן מוגבל בשוק הסיני. ככל הנראה שהטלפון יישען על גרסת אנדרואיד האחרונה, שתומכת במסכים גמישים ומאפשרת שימוש בשלוש אפליקציות בו זמנית.

וואווי מתכננת לתת למכשיר החדש תמיכה ברשתות דור חמישי, תקן תקשורת מהיר במיוחד; לפי הערכות, דרום קוריאה נבחרה כאחד השווקים הראשונים להשקת הטלפון הגמיש, בהיותה אחת המתקדמות ביותר בעולם בקצב ניסויי והפעלת רשתות דור חמישי. גם בסין ישנן תשתיות דור חמישי בסדר גודל שצומח במהירות, וכך גם בארה"ב - אך השוק האמריקאי הוא בגדר שדה מוקשים עבור וואווי; החברה סובלת שם ממגבלות שונות וביקורות קשות מצד השלטון, על קשריה עם הממשלה הסינית.

סמסונג חשפה לאחרונה את המסכים המתקפלים שלה, ואב טיפוס של טלפון שיתבסס עליהם. הוא הוצג בתאורה שלא איפשרה לראות את עיצובו, אך לפי מקורות קוריאניים ייצורו כבר החל וכמו המכשיר של וואווי, יוצג גם הוא במרץ הקרוב. לפי הערכות, צפויה סמסונג להשיק את המכשיר במסגרת מוגבלת מאוד, כשרק מיליון מכשירים ייוצרו. עדיין לא ידוע כמה יעלו הטלפונים המתקפלים, אך לפי הערכות ינועו מחיריהם סביב 1,500 דולר.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות