אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנבידיה, ההשקעה הגדולה של אלטשולר, נפלה עם חברות הטכנולוגיה צילום: עמית שעל

אנבידיה, ההשקעה הגדולה של אלטשולר, נפלה עם חברות הטכנולוגיה

הנפילה החופשית שנרשמה במניית אנבידיה לנוכח התפוצצות בועת המטבעות הדיגיטליים פגעה בבית ההשקעות - שהחזיק מניות של החברה בשווי של 77 מיליון דולר

21.11.2018, 07:49 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות אלטשולר שחם נהנה בשנתיים האחרונות מהגאות במניות הטכנולוגיה - אך חוטף כעת בגלל נפילתן.

בתוך שני ימי מסחר בוול סטריט, שישי ושני, נפלה מנייתה של ענקית המעבדים אנבידיה ב־30%. אנבידיה פרסמה דו"חות מאכזבים שמשקפים בעיקר את התפוצצות בועת המטבעות הדיגיטליים.  

קראו עוד בכלכליסט

אנבידיה סיפקה יחידות עיבוד גרפיות (GPU) לחברות בענף, שמשמשות אותן לכריית מטבעות; כעת מתברר כי לא מעט חברות הפסיקו את כריית המטבעות בשל היחלשותם, שהחריפה בימים האחרונים.

נכון לסוף ספטמבר, אלטשולר היה המוסדי הישראלי עם האחזקה הגדולה ביותר במניה, בשווי 77 מיליון דולר, כך מנתוני אתר סטוקר. מאז נפלה המניה ב־40%, ומתחילת השנה ב־25%, אך באלטשולר סירבו למסור אתמול מה עשו עם הנייר בחודשיים האחרונים.

בהנחה שהאחזקה לא השתנתה, בית ההשקעות מופסד בכ־80 מיליון שקל על ההשקעה רק בצל הירידות ביומיים האחרונים. גם למנורה ומיטב דש אחזקות באנבידיה, של כ־25 מיליון דולר כל אחד, נכון לסוף ספטמבר.

גלעד אלטשולר, צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר | צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מה שמטריד במיוחד הוא
שמישהו לא הבין על מה נשענת ההצלחה של NVDA , עף על עצמו על גל ההייפ. מי שמבין את השוק הזה, ידע שהתקופה (מרבעון 2 2018) מסוכנת : 1. פייז אין/פייז אאוט של טכנולוגיה (ראו את הגידול העצום בשורת המלאי מרבעון לרבעון) 2. דעיכה בתחום הקריפטו. 3. תחום הבינה המלאכותית ברכב , נפלא אך אינו מחזיק כרגע מים. המופעים המרגשים של מנכ"ל החברה שפורסמו בערוצי התקשורת (כגון יוטיוב), נראו כמו הפקה הוליבודית. מה זה אומר על מי שמנהל את הכספים שלי ? מה שאני צופה, שרבעון הבא יהיה פחות טוב, רבעון 1 2019 יהיה על-הפנים. ולדעתי הלא מלומדת - גם המחיר הנוכחי יקר.
מקסימיליאן  |  26.11.18