אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוקרברג: "אני לא מתכוון להתפטר, אין בכך היגיון" תמונה: CNN

צוקרברג: "אני לא מתכוון להתפטר, אין בכך היגיון"

מנכ"ל פייסבוק התראיין ל-CNN לאחר דליפת מידע על שורת כשלים ניהוליים בחברה, שהוחרפו על רקע שערוריות כקיימברידג' אנליטיקה ואחרות. לדבריו, אין מקום לשינויים בצמרת פייסבוק כרגע - ושעל אף שאינו מכחיש שיש לחברה בעיות, הביקורת נגדה חד צדדית

21.11.2018, 10:05 | שירות כלכליסט
לאחר שבילה לא מעט השנה החולפת בהתנצלויות על מעידותיה הרבות של פייסבוק, הפגין מארק צוקרברג ביטחון עצמי ומידה של התרסה בראיון שנתן אמש (ג') ל-CNN Business.

קראו עוד בכלכליסט

צוקרברג אמר שלא יישאר מנכ"ל פייסבוק כל חייו, אך שפרישה מהתפקיד אינה אופציה מבחינתו כרגע, על אף הביקורות מבפנים ומבחוץ. אך "לא אעשה זאת לנצח, אבל כרגע אני לא חושב שזה הגיוני", אמר.

צוקרברג בראיון ל-CNN, תמונה: CNN צוקרברג בראיון ל-CNN | תמונה: CNN צוקרברג בראיון ל-CNN, תמונה: CNN

כשנשאל מדוע לא קמה פייסבוק והזהירה מפני המעורבות הרוסית בבחירות 2016 כשזיהתה אותה, השיב שפשוט היסס: "הלוואי שהיינו מבינים את הנושא קודם לכן. אנשים אומרים 'איך לא ראית?' ובהרבה מקרים קשה מאוד לקום ולהגיד שיש מדינה שאחראית לדבר כזה. לא רציתי שהחברה תעמוד מאחורי הצהרה כזו". צוקרברג הביע בראיון התנגדות לקריאות לערוך שינויים בשדרה הניהולית של פייסבוק, חזר והדגיש את הפוטנציאל של החברה ככוח חיובי, והדף כמה מהביקורות החוזרות ונשנות שמוטחות בחברתו לאחר שנה של כותרות שליליות שעסקו בפייק ניוז, ההתערבות בבחירות ופרצות אבטחת מידע.

השלדים שבארון: כך ניסו צוקרברג וסנדברג להסתיר שערוריות עצומות תחקיר מקיף של הניו יורק טיימס גילה שורת צעדים שנקטו קברניטי הרשת החברתית כדי למנוע חשיפת שערוריית כקיימברידג' אנליטיקה, ואת היקף התעמולה הרוסית בבחירות 2016 בארה"ב. בנוסף, הפעילה חברה שתקפה חברות ואישים כדי להסיט ממנה את האש עומר כביר, 3 תגובותלכתבה המלאה

"הרבה מהביקורת סביב הנושאים המרכזיים הייתה הוגנת, אבל אני חושב שאנחנו צריכים לזכור גם את התמונה הגדולה, והיא שראיית העולם שלנו שונה מזו של כמה מאלה שמבקרים אותנו. יש כמה בעיות רציניות, ואני לא מנסה להכחיש זאת, אבל אני בהחלט חושב שאפשר בקלות לגבש דעה שלילית אם מסתכלים רק על הביקורת, ואני לא חושב שזה דבר נכון", אמר.

הראיון בא בעקבות ביקורת מחודשת שמוטחת בצוקרברג ופייסבוק בעקבות תחקיר של הניו יורק טיימס מהשבוע שעבר, לפיו החברה ניסתה לטייח את ההתערבות הרוסית בבחירות.

כחלק ממאמציה, שכרה חברת יחסי ציבור במטרה להכתים את שמם של מתחריה ולהסיט מעצמה ביקורת. לפי מקורות בחברה, החשיפה גרמה נזק מוראלי משמעותי לעובדי פייסבוק.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות