אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר השלים עלייה של 3% בתוך חודש: נסחר תמורת 3.75 שקלים צילום: שאטרסטוק

הדולר השלים עלייה של 3% בתוך חודש: נסחר תמורת 3.75 שקלים

המטבע האמריקאי עלה ב-0.7% מול השקל. היורו התחזק ב-0.4% ונסחר בין הבנקים תמורת 4.26 שקלים; הראל: "בנק ישראל לא יעלה את הריבית בקרוב, הפדרל ריזרב דווקא כן"

21.11.2018, 15:46 | אמיר רוזנבאום

הדולר ממשיך להתחזק ולהיסחר ברמת שיא של שנה וחצי: המטבע האמריקאי עלה היום (ד') ב-0.7% ונסחר תמורת 3.75 שקלים. מדובר בעלייה של 3% לעומת חודש שעבר, אז נסחר השטר הירוק תמורת 3.64 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

היורו הוסיף 0.5% לערכו ונסחר בין הבנקים תמורת 4.26 שקלים. 

"על אף המדד הגבוה מהצפי וההיחלשות של השקל, בנק ישראל לא יעלה את הריבית ביום שני הקרוב לאור נתון הצמיחה החלש שפורסם לאחרונה", כך סבור עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים. קליין מוסיף גם שהאינפלציה לא צפויה להתרומם בקרוב: "מדד המחירים לצרכן באוקטובר עלה ב-0.3%, מעט מעל לצפי והאינפלציה ב-12 החודשים האחרונים נשארה ללא שינוי 1.2%. ע"פ האומדנים הראשוניים, מדד נובמבר צפוי לרדת ב-0.2% (ירידה עונתית ובפירות והירקות ובדיור) ומדד דצמבר צפוי לרדת ב-0.1% (עלייה בהלבשה והנעלה שתקוזז עם הירידה החדה הצפוייה במחיר הדלק). כך שנת 2018 צפויה להסתיים עם אינפלציה של 1.1%".

 

בארה"ב לעומת זאת, מעריך קליין, שדווקא כן יעלו ריבית בפגישה הקרובה בדצמבר. בשבוע האחרון מספר בכירים בבנק המרכזי (בראשות סגן יו"ר הפד) התבטאו בכך שיש לבחון את ההשפעות של ההאטה בכלכלה העולמית על צמיחה והריבית. בעקבות זאת נרשמה ירידה בתשואות האג"ח הממשלתיות והתוואי הריבית החזוי ירד, כאשר ההסתברות להעלאת ריבית בדצמבר ירדה ל-70 אחוזים (ע"פ החוזים).

"נוכח נתוני התעסוקה והשכר החזקים לצד הגידול בצריכה הפרטית הפדרל ריזרב כן יעלה את הריבית, אך יעדכן את התוואי החזוי ל-2019 כלפי מטה", סיכם קליין.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות