אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות ירידה במכירות: גאפ תסגור מאות חנויות לא רווחיות, בהן גם חנויות דגל צילום: גטי אימג'ס

בעקבות ירידה במכירות: גאפ תסגור מאות חנויות לא רווחיות, בהן גם חנויות דגל

חברת האופנה האמריקאית, המחזיקה גם ב"אולד נייבי" ו"בננה רפבליק" ומפעילה 3,700 סניפים בעולם, ספגה ירידה של 7% במכירות הזהות ברבעון האחרון. "גרמנו גם להידרדרות בחוויית הלקוח, ויש לכך השפעה שלילית על בריאות המותג", אמר המנכ"ל

21.11.2018, 10:48 | שירות כלכליסט
חברת האופנה האמריקאית גאפ הודיעה כי היא שוקלת לסגור מאות חנויות לא רווחיות, זאת בעקבות ירידה של 7% במכירות הזהות של רשת גאפ ברבעון האחרון.

המותג הוותיק מפעיל כיום בסביבות 800 סניפים בצפון אמריקה, אך לפי המנכ"ל ארט פק, הם שוקלים לסגור כמה חנויות דגל וכן "מאות חנויות אחרות". ההחלטה תתקבל בהתבסס על רווחים, תנועת לקוחות וגורמים נוספים.

"אני מתכוון לסגור חנויות שלא מתאימות בקלות לחזון העתידי שלנו", הכריז בשיחת ועידה עם משקיעים שקיים ביום שלישי. לדבריו, סגירת החנויות הלא רווחיות תעזור להעלות את כלל ההכנסות בחברה האם, שבבעלותה גם הרשתות אולד נייבי ובננה רפבליק. בסך הכל, החברה מפעילה 3,700 סניפים של המותגים ברחבי העולם.

מנכ"ל גאפ ארט פק. "התמהמהנו עם זה יותר מדי", צילום: בלומברג מנכ"ל גאפ ארט פק. "התמהמהנו עם זה יותר מדי" | צילום: בלומברג מנכ"ל גאפ ארט פק. "התמהמהנו עם זה יותר מדי", צילום: בלומברג

"יש לנו כמה חנויות שנמצאות בתחתית שלנו והידרדרו עוד ועוד לאורך זמן, ולהערכתי התמהמהנו עם זה יותר מדי זמן וגרמנו גם להידרדרות בחוויית הלקוח, ויש לכך השפעה שלילית על בריאות המותג", אמר פק.

אתמול (ג') דיווחה החברה האם כי כלל המכירות נותרו ללא שינוי ברבעון השלישי, שכן עליות באולד נייבי ובבננה רפבליק התקזזו בשל הירידה בגאפ. החברה דיווחה גם על רווח של 266 מיליון דולר ומכירות של 4.09 מיליארד דולר. "אנחנו בהחלט לא מרוצים מהביצועים של מותג גאפ", הדגיש פק. "אנחנו מודעים לכך שהמותג האייקוני הזה חשוב ללקוחות, ואנחנו מחויבים לנקוט בצעדים האמיצים והנחוצים כדי לוודא שנספק שווי לבעלי המניות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות