אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענף ההובלות על הכוונת של רשות המסים: ערכה מבצע ביקורת במאות עסקים

ענף ההובלות על הכוונת של רשות המסים: ערכה מבצע ביקורת במאות עסקים

במקביל נערך גם מבצע גבייה ואכיפה ארצי, במסגרתו נגבו 116 מיליון שקלים מ-1,372 עוסקים חייבים

21.11.2018, 12:40 | שירות כלכליסט
עובדי מע"מ גבו כ-116 מיליון שקלים מחייבי מס במסגרת מבצע גבייה ואכיפה ארצי שנערך לאחרונה. כך לפי הודעת רשות המסים שפורסמה היום (ד').

במבצע, שנערך במגוון רחב של עסקים בתחומים שונים ברחבי הארץ על ידי יחידת ההוצאה לפועל של רשות המסים ויחידות מע"מ, ובשיתוף משטרת ישראל, נגבו, כאמור, כ-116 מיליון שקלים מ-1,372 עוסקים חייבים. כמו כן, עוקלו 63 רכבים ונערכו 105 בדיקות בסיסיות בעסקים שונים. 

קראו עוד בכלכליסט

במקביל נערך גם מבצע ביקורת, שהתמקד בענף ההובלות. במסגרת מבצע זה בוצעו ביקורות בקרב 253 עוסקים מהתחום, והתגלו ממצאים ראשוניים ב-98 תיקים בהיקף של קרן המס בסך של כ-18.5 מיליון שקלים, המהווים העלמת הכנסות בסכום של כ-108 שקלים. מדובר בענף בו רשומים כ-24 אלף עוסקים, הכולל את הובלת כל סוגי המטענים בדרכים. לכל העוסקים שבוקרו במהלך המבצע יערכו שומות בהתאם לממצאים.

כך למשל, במהלך ביקורת שנערכה על ידי עובדי משרד מע"מ חדרה נמצא שמוביל מבאקה אל גרביה ניכה תשומות בסכום של עשרות אלפי שקלים, עבור: שיפוץ משרד, רכישת ציוד משרדי, הוצאות חשמל ושיפוץ מקלחת הורים. במהלך הביקורת התבקש העוסק להציג בפני מבקרי מע"מ את המשרד המשופץ, ואז הסתבר שהמשרד היחיד העומד לרשותו הוא המשאית שבבעלותו.

במקרה נוסף, במהלך ביקורת של משרד מע"מ תל אביב הגיעו המבקרים לעוסק כבן 40 מאזור חדרה המבצע הובלות פרטיות בכל רחבי הארץ. העוסק היה רשום במרשמי מע"מ כ"עוסק פטור", אלא שכבר בראשיתה של החקירה התגלתה תמונה שונה לחלוטין, לפיה הוא העלים באופן שיטתי לאורך השנים הכנסות בסך של יותר מ-900 אלף שקלים.

במקרה נוסף הביא עוסק את הספרים למשרדי מע"מ בשקיות, וטען שאין לו כרטסת וכי הוא מדווח בעצמו. בעדותו אמר כי הוא "מוציא חשבונית רק אם מבקשים ממני, ולכן לא הוצאתי ללקוחות פרטיים". עוד עלה בבדיקה, כי הוא נהג לנכות מס תשומות על דוחות חניה, קנסות וארוחות. העוסק טען להגנתו שאינו מכיר את חוק מע"מ וכי אין מייצג שמוכן לייצגו.

לצד כל אלו, נערך מבצע אכיפת עיקולי צד ג', על מנת לטפל באופן ממוקד בעיקולי צד ג' שהוטלו על ידי המשרדים ולא נענו או נענו בשלילה. במהלך המבצע פקדו עובדי מע"מ את העסקים במטרה לבדוק את כרטסת הנהלת החשבונות ועל מנת לברר מדוע לא העבירו את הכספים בהתאם לצווי העיקול שקיבלו. במסגרת פעילות זו של אכיפת עיקולי צד ג' נגבו כ-2.6 מיליון שקלים מ-42 עוסקים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות