אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבורסה מציעה לחתוך ביותר מחצי את דמי הבדיקה לרישום חברות חדשות צילום: בלומברג

הבורסה מציעה לחתוך ביותר מחצי את דמי הבדיקה לרישום חברות חדשות

במקום תשלום של 23 אלף שקל הבורסה מציעה לגבות רק 10 אלף שקל בגין הבדיקה אך במקביל מבקשת לייקר את דמי הבדיקה להצעת מדף

21.11.2018, 11:36 | רחלי בינדמן

המאמצים של הבורסה לעודד הנפקות של חברות חדשות נמשכת. הבורסה בניהולו של איתי בן זאב פרסמה הצעה לביצוע שורה של שינויים בעלויות שהיא גובה בדמי הבדיקה לרישום חברות למסחר.

קראו עוד בכלכליסט

הרקע - יוזמה של איגוד החברות הציבוריות שהעלה בפני הבורסה בקשות להפחתת העלויות לרישום חברות חדשות, במטרה לעודד רישומן בבורסה וכן ביקש להפחית את העלויות לחברות הנסחרות בה. לטענת הבורסה, התעריפים הקיימים כיום לתהליכי הבדיקה של הבורסה אינם תואמים בהכרח לעלויות הכרוכות בתהליך, ובמיוחד לאור הערכים שרואה הבורסה בעידוד חברות לביצוע מהלכים אלו. לאור זאת, הבורסה פרסמה להערות הציבור ביצוע שורה של הפחתות ושינויים בתעריפים אלו:

הפחתת דמי הבדיקה לחברת מניות חדשה המבקשת להירשם למסחר ל-10,000 שקל בלבד, במקום 23,217 שקל. הפחתת המחיר הינה חלק מהמאמץ המתמשך של הבורסה להפחית ככל האפשר את העלויות הכרוכות בתהליך הרישום למסחר של חברות מניות חדשות, בדגש על חברות קטנות. במסגרת תיקון חקיקה שיזמה רשות ניירות ערך ב-2014, עוגנו הקלות שונות בתחום התשקיפים שתכליתן ייעול והפשטת ההליך למתן היתר לתשקיף מדף.

לאור תיקון החוק הוסרה, בין היתר, הדרישה להכללת פרטים אודות ניירות הערך המוצעים ומאפייניהם בתשקיף המדף וכן הוסרה הדרישה לפרט את דרך הצעת ניירות הערך. פרטים אלו נכללים לראשונה במסגרת דו"ח הצעת מדף שהחברה מפרסמת לקראת הנפקה ספציפית של ניירות ערך. תיקון חקיקה זה הביא לקיטון משמעותי בהיקף הבדיקה של הבורסה לצורך מתן אישור לפרסום תשקיף מדף ובמקביל לגידול משמעותי בהיקף הבדיקה בעת הגשת דו"ח הצעת מדף.

הבורסה, צילום: אוראל כהן הבורסה | צילום: אוראל כהן הבורסה, צילום: אוראל כהן

לאור זאת מבקשת הבורסה לבטל את דמי הבדיקה בגין אישור לפרסום תשקיף מדף, שעד היום, עמד על סכום של 11,500 שקל. יחד עם זאת, בגין הצעת מדף תשלם חברה 10,000 שקל לעומת התעריף ששולם עד היום, בסך של 6,599 שקל. העלות המעודכנת משקפת את היקפי תהליכי הבדיקה הכרוכים בתהליך זה בעת הזאת.

עוד מציעה הבורסה להפחית את דמי הבדיקה בגין הקצאה פרטית המיועדת לעובדים בלבד לסך של 2,000 שקלים בלבד, לעומת 6,599 שקל המשולמים בהקצאה פרטית רגילה. השימוש בהקצאת מניות ואופציות ככלי לתגמול עובדים הינו מקובל ומהווה אחד מהערכים המשמעותיים המתקבלים מרישום חברה למסחר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות