אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג עולמי: אלו יצרניות "הטאלנטים" הגדולות בעולם צילום: amazon

דירוג עולמי: אלו יצרניות "הטאלנטים" הגדולות בעולם

שוויץ ממשיכה לשמור על מקומה כמדינה המובילה בעולם בייצור עובדים מוכשרים - זו השנה החמישית. ובאיזה מקום מדורגת ישראל?

21.11.2018, 22:22 | שירות כלכליסט
שוויץ שמרה על מקומה כמדינה המובילה בייצור טאלנטים, כך לפי דירוג הכישורים העולמי שמפרסם בכל שנה מכון IMD לפיתוח מנהלים. שוויץ מדורגת ראשונה כבר חמש שנים, הודות להשקעות הגדולות שלה בחינוך ובהכשרות, והאטרקטיביות שלה בקרב עובדים מרחבי העולם. לפי הדו"ח, שוויץ פיתחה גישה כלכלית ופרקטית לחיבור בין החינוך לבין משרות בתחומי הייצור, המחקר והפיתוח והטכנולוגיה.

הדירוג מתבסס על 3 קטגוריות: השקעות ופיתוח של מערכת החינוך הארצית, האטרקטיביות של המדינה בקרב עובדים בינלאומיים (בהתאם לתת קטגוריות כמו איכות החיים, מסים ויוקר מחייה), והמוכנות של המדינה ליצור מקומות עבודה חדשים ולהכשיר עובדים.

הדירוג מצביע על שליטה אירופית בכל הקשור לפיתוח ומשיכה של עובדים מוכשרים. הנציגות היחידה בעשירייה הראשונה שאינה אירופית היא קנדה, המדורגת במקום השישי. "באופן עקבי המדינות באירופה שולטות", הגיב מחבר הדו"ח ארטורו בריס. "המדינות המובילות מרוויחות מהמורשת של מערכת חינוך טובה והיכולת לפתח עובדים".

קראו עוד בכלכליסט

ישראל דורגה במקום ה-19, עלייה של מקום אחד לעומת השנה שעברה. ישראל רשמה בעיקר הצלחה בקטגוריית השקעה ופיתוח, שם דורגה במקום ה-14 מתוך 63 מדינות. כך למשל, בתת הקטגוריה של הוצאה ציבורית על חינוך, דורגה ישראל במקום החמישי. לעומת זאת, בקטגוריית האטרקטיביות דורגה ישראל במקום ה-23, זאת בשל דירוגים נמוכים בתת קטגוריות, כולל יוקר המחיה שבו דורגה ישראל במקום ה-52, וגובה שיעור מס הכנסה שהציב את ישראל במקום ה-29. בקטגוריה השלישית של מוכנות לייצור מקומות עבודה והכשרת עובדים, דורגה ישראל במקום ה-16, אם כי ההישגים הנמוכים במבחני פיז"ה הורידו את הניקוד.

שאר המדינות בעשירייה הראשונה הן דנמרק, נורבגיה, אוסטריה, הולנד במקומות 2-5, קנדה היא כאמור שישית ופינלנד, שבדיה, לוקסמבורג וגרמניה סוגרות את העשירייה.

סינגפור במקום ה-13 היא המדינה הבכירה באסיה, ואחריה הונג קונג במקום ה-18.

בתחתית הדירוג נמצאת ונצואלה, ולפניה מונגוליה, מקסיקו, קולומביה וסלובקיה.

10 "יצרניות" הטאלנטים המובילות

 

מקום 10 - גרמניה

 

יריד תעסוקה בברלין, צילום: אוראל כהן יריד תעסוקה בברלין | צילום: אוראל כהן יריד תעסוקה בברלין, צילום: אוראל כהן

מקום 9 - לוקסמבורג

עובדים בלוקסמבורג, צילום: hellomagazine עובדים בלוקסמבורג | צילום: hellomagazine עובדים בלוקסמבורג, צילום: hellomagazine

מקום 8 - שבדיה

שבדיה, צילום: בלומברג שבדיה | צילום: בלומברג שבדיה, צילום: בלומברג

מקום 7 - פינלנד

 

נשים פיניות בהפסקה, צילום: אסף גלעד נשים פיניות בהפסקה | צילום: אסף גלעד נשים פיניות בהפסקה, צילום: אסף גלעד

מקום 6 - קנדה

 

צעירים בקנדה צעירים בקנדה צעירים בקנדה

מקום 5 - הולנד

הולנדים שמחים. במקום החמישי, צילום: culturecheesemag.com הולנדים שמחים. במקום החמישי | צילום: culturecheesemag.com הולנדים שמחים. במקום החמישי, צילום: culturecheesemag.com

מקום 4 - אוסטריה

וינה, אוסטריה. ממוקמים במקום הרביעי, צילום: wien.info וינה, אוסטריה. ממוקמים במקום הרביעי | צילום: wien.info וינה, אוסטריה. ממוקמים במקום הרביעי, צילום: wien.info

מקום 3 - נורבגיה

אוסלו, נורבגיה, צילום: בלומברג אוסלו, נורבגיה | צילום: בלומברג אוסלו, נורבגיה, צילום: בלומברג

 

מקום 2 - דנמרק

קופנהגן, דנמרק. כמעט בפסגה, צילום: בלומברג קופנהגן, דנמרק. כמעט בפסגה | צילום: בלומברג קופנהגן, דנמרק. כמעט בפסגה, צילום: בלומברג

מקום 1 - שוויץ

ג ג'נבה, שוויץ. כבר 5 שנים ברציפות במקום הראשון | צילום: בלומברג ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
כן כן עוד מדד ..
שנוצר על ידי אירופאים כדי להתחרות בהצלחה המסחררת של ארה״ב אמריקה וישראל מבחינה טכנולוגית. הם קובעים מדדים שידרגו אותם יפה, כשבשורה תחתונה אף חברה טכנולוגית אמיתית לא יצאה מאירופה מלבד ספוטיפיי, ודיפ מיינד. עכשיו מטילים מיסים על גוגל ואפל, קשה להם שם שהם לא יודעים כלום מלבד ייצור טקסטיל ואוכל. כמה חברות טכנולוגיה מצליחות יצאו משוויץ ? מאירופה ? ניתן בקושי לספור בשתי ידיים.
לילה  |  22.11.18
לכל התגובות