אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השותפות במישורים התפוצצה: אלכס שניידר וגיל בלוטרייך פנו לעורכי דין צילום: גלעד קוולרצ'יק, באדיבות ONE

השותפות במישורים התפוצצה: אלכס שניידר וגיל בלוטרייך פנו לעורכי דין

חברת הנדל"ן מדווחת לבורסה על המחלוקות הנוגעות למעורבותם של בעלי השליטה בחברה ובחברות הבנות; שניידר נכנס להחזקת מיעוט במישורים ב-2015 והפך לשותף שווה שנה לאחר מכן

21.11.2018, 14:52 | מיקי גרינפלד

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שנתיים לאחר כניסתו של אלכס שניידר להשקעה במישורים, השותפות בינו לבין בעל השליטה הנוסף גיל בלוטרייך עלתה על שרטון. כך עולה מדיווח ששיגרה היום (ד') חברת מישורים לבורסה בת"א.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, בין שניידר ובלוטרייך התגלעו מחלוקות שונות, בין היתר, בקשר למעורבות כל אחד מבעלי השליטה בחברה והחברות הבנות - המחלוקת הובילה אף "לחלופת מכתבים בין עורכי הדין של בעלי השליטה".

מישוריםמציינת כי "בשלב זה אין ביכולתה של החברה להעריך את השפעתם של המחלוקות והטענות על החברה, על החברות הבנות ועל השליטה בחברה". חברת מישורים מנוהלת על ידי דניאל לבנטל והיא עוסקת בייזום נדל"ן מניב בישראל. כמו כן, מישורים היא בעלת השליטה בחברת סקייליין, שעוסקת ביזום ופיתוח נדל"ן, ניהול מלונות ואתרי נופש ונדל"ן מניב בצפון אמריקה, בעיקר בקנדה.

אלכס שניידר אלכס שניידר אלכס שניידר

מישורים נסחרת בבורסה בת"א בשווי שוק של 196 מיליון שקל, לאחר שאיבדה 26% מערכה מתחילת השנה. סקייליין נסחרת בשווי שוק של 475 מיליון שקל והיא איבדה 15% מערכה מתחילת 2018

 

שניידר נכנס לראשונה להשקעה במישורים בדצמבר 2015 כשרכש נתח של 21.38% (תמורת 39 מיליון שקל לפי מחיר מניה של 6 שקלים). בלוטרייך החזיק במקביל 52.68% מהון החברה.

 

בחודש אוקטובר 2016 רכש שניידר מבלוטרייך מניות נוספות - בעקבות הרכישה החזיק כל אחד מהשניים, בלוטרייך ושניידר, 37% מהון המניות של מישורים - ומאז נחשבו כמחזיקים יחד ברגעין שליטה משותף (שניידר שילם עבור המניות של בלוטרייך 45 מיליון שקל, לפי 9.5 שקל למניה, פרמיה של כ-57% על מחיר השוק בזמן העסקה). מחיר מניית מישורים עומד היום על 6.6 שקלים.

אלכס שניידר הוא איש עסקים יהודי ממוצא רוסי המתגורר בטורונטו שבקנדה. בדצמבר 2007 עלה לכותרות בישראל כשרכש 80% ממועדון הכדורגל מכבי תל אביב בסכום מוערך של 65 מיליון שקל. באוגוסט 2009 מכר שניידר את המניות שלו בקבוצה לידי הבעלים הנוכחי מיטשל גולדהאר, גם הוא איש עסקים קנדי.

 לשניידר אחזקות בפעילויות שונות בתחומי עסקיים שונים, לרבות נדל"ן מסחרי בארה"ב. בין היתר, שניידר הוא בעל זכויות ב"מלון ומגדל-הדירות טראמפ" בטורונטו, אותו בנה בשיתוף פעולה עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. שניידר אף נכלל מספר פעמים ברשימות המיליארדרים של המגזין "פורבס" האמריקני.

גיל בלוטרייך , צילום: גלעד קוולרצ גיל בלוטרייך | צילום: גלעד קוולרצ'יק גיל בלוטרייך , צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות