אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי לומניס זועמים: אקזיט מיליארד הדולר בוצע מאחורי גבם צילום: צביקה טישלר

בעקבות חשיפת כלכליסט

עובדי לומניס זועמים: אקזיט מיליארד הדולר בוצע מאחורי גבם

עובדי חברת המכשור הרפואי מקיימים פעולות מחאה בסמוך למפעל ביקנעם, לאחר שגילו שההנהלה מכרה את החברה מבלי לתאם עם הוועד - ואף הכחישה שקיימים מגעים למכירה. לומניס תימכר לקרנות CVC ו-פאונטיין וסט פרטנרס, והעובדים דורשים לקבל מענק מכירה

21.11.2018, 14:42 | גולן חזני והגר רבט

בעקבות הפרסום על מכירת לומניס הבוקר ב"כלכליסט", מקיימים עובדי חברת המכשור הרפואי לומניס פעולות מחאה בסמוך למפעל ביקנעם. זאת, לאחר שגילו כי מאחורי גבם ובניגוד להצהרות ההנהלה, נרקמה עסקה למכירת החברה ב-950 מיליון דולר.   

קראו עוד בכלכליסט

400 עובדי לומניס התאגדו לפני כשנה; נציגות העובדים מנהלת מו"מ עם הנהלת לומניס בשנה באחרונה, במטרה להסדיר את תנאי העסקתם בהסכם קיבוצי ראשון. בתחילת החודש הצטרפו העובדים להסתדרות הכללית, כנראה לאור שמועות על דבר המכירה. בימים האחרונים אף נערכה פגישה בה העלה הוועד את סוגיית מכירת החברה, אולם ההנהלה הכחישה מכל וכל כי החברה עתידה להימכר.  

ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית החברה, צילום: צביקה טישלר ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית החברה | צילום: צביקה טישלר ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית החברה, צילום: צביקה טישלר

העובדים נטשו הבוקר את עמדותיהם וקיימו אסיפת הסברה בכניסה למפעל ולמשרדי החברה. בהודעה שהועברה לתקשורת נמסר כי הם עומדים על זכותם להיות מעורבים ומעודכנים במו"מ למכירת החברה ודורשים, כמי שמהווים את ליבת לומניס, להיות שותפים ברווחים ולקבל מענק מכירה.

 

ההסתדרות מסרה שעובדי לומניס חשים שהנהלת החברה זרתה חול בעיניהם וקידמה באופן חד-צדדי את הליך המכירה מאחורי גבם, וזאת למרות ההשלכות המשמעותיות שיהיו למכירה על תנאי עבודתם וביטחונם התעסוקתי.

 

 

 

לומניס, שהקים היזם שמעון אקהויז, היתה חלוצת תחום האסתטיקה הרפואית כשעוד נקראה ESC בשנות התשעים. היא הונפקה בנאסד"ק בשלהי אותו עשור והגיעה לשווי של מיליארד דולר. אך לאחר סכסוכים בהנהלה, השתלטות עוינת, ושינויים בדינמיקת השוק, היא כשלה כחברה ציבורית. ויולה והאחים עופר רכשו אותה ב-2006 לפי שווי של 120 מיליון דולר. היא הונפקה מחדש ב-2014 לפי שווי של 470 מיליון דולר, וב-2015 נרכשה על ידי XIO. עתה תימכר לקרן ההשקעות הבינלאומית CVC ולקרן ההשקעות הסינית פאונטיין-וסט פרטנרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
לומניס כמו לומניס - קור כלבים, כסף בלבד, הנהלה מנותקת
מקום קר, אכזר כמעט לעובדים. יש מנהלים שיושבים על שומנים כבדים ביותר, ומתוגמלים רק בהתאם ליכולת שלהם להביא תוצאות בכל מחיר, גם על חשבון העובדים. העובד מהשורה - רגולציה, יצור , איכות, רכש, מערכות מידע - יקבל חיוך קר במסדרון, ומשכורת הוגנת במקרה הטוב. המנהלים בקומה 4 - בעיקר המנכ"לית - יסתכלו על מספרים בלבד, וכל דולר יגזור להם עוד בונוס שמן. ויש הרבה בונוסים להנהלה מרמת דירקטור ומעלה. צאו למאבק על מה שמגיע לכם. קצת מאוחר מדי - אבל אין סיבה שתקבלו עצמות יבשות כשיש הרבה אנשים במסדרון שמקבלים אסאדו שומני ומשובח. הם שותים איתכם קפה באותה קפיטריה, אוכלים לידכם בחדר אוכל, ומשתתפים איתכם בימי חברה. ההבדל הוא שהם יטוסו עכשיו לחופשת סקי משפחתית מטורפת באלפים, ואתם תשקלו אם לשלוח את הילד לחוג נוסף או לא. בהצלחה לועד, ובהצלחה לעובדים הפשוטים הטובים והנאמנים של החברה. (חלקם שנים רבות)
עובד בכיר לשעבר  |  26.11.18
לכל התגובות