אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי יטיל קנס על איטליה - סירבה לשנות את טיוטת התקציב צילומים: אי.אף.פי

האיחוד האירופי יטיל קנס על איטליה - סירבה לשנות את טיוטת התקציב

הממשלה האיטלקית מתכננת, בניגוד לחוקי האיחוד האירופי, להגדיל את הגירעון ל-2.4% מהתוצר ב-2019 כדי לקיים את הבטחת הבחירות שלה להגדיל את ההוצאות הציבוריות

21.11.2018, 15:54 | שירות כלכליסט

האיחוד האירופי הודיע כי הוא שוקל להטיל קנס על איטליה, לאחר שהמדינה סירבה לשנות את טיוטת התקציב שהגישה ואינה עומדת בחוקי האיחוד.

קראו עוד בכלכליסט

הממשלה האיטלקית הפופוליסטית מתכננת להגדיל את הגירעון ל-2.4% מהתוצר ב-2019, על מנת שתוכל לעמוד בהבטחת הבחירות שלה להגדיל את ההוצאות הציבוריות.

הגירעון הזה אמנם עומד בחוקי האיחוד, לפיהם הגירעון אינו יכול לעלות על 3%, אך הוא מייצג עלייה משמעותית מטיוטת התקציב שהגישה הממשלה הקודמת לשנת 2019, שבה הגירעון היה אמור להצטמצם ל-0.9%. הדבר עורר את כעסם של האירופים כי המטרה היא לפעול לצמצום הגירעון ולא להרחבתו.

ג ג'וזפה קונטה, ראש ממשלת איטליה | צילום: איי פי ג

"בצער רב אנחנו מאשרים את הערכתנו שטיוטת התקציב האיטלקית לא עומדת בהמלצות הנציבות האירופית מיום ה-13 ביולי", נמסר בהצהרה מטעם הנציבות.

לדברי סגן נשיא הנציבות האירופית, ולדיס דומברובסקיס,, תוכנית התקציב האיטלקית תוביל בעתיד להגדלת הנטל על האזרחים. "אנחנו רואים את הסיכון שהמדינה הזו תסבול מחוסר יציבות", הוסיף.לדבריו, חוסר הוודאות הזה יוביל קרוב לוודאי לעלייה בריבית על הלוואות עבור האיטלקים.

בשלב הבא הנציבות האירופית תמליץ למועצה האירופית להפעיל מנגנון המכונה "הליך גורעון עודף" (EDP) נגד איטליה. ההליך הזה מחייב את המדינה להגיש תוכנית שבה תפרט באילו פעולות היא מתכוונת לנקוט כדי לעמוד בחוקים, כולל תאריך יעד לביצוע הפעולות. "מדינות החברות בגוש היורו שלא מגישות תכנית פעולה מסתכנות בהטלת קנס", כך לפי הנציבות האירופית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות