אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכונת המזומנים של תשובה: 60% מהכנסות דלק קידוחים ‑ ישר לרווח הנקי צילום: עמית שעל

מכונת המזומנים של תשובה: 60% מהכנסות דלק קידוחים ‑ ישר לרווח הנקי

הרווח הנקי של השותפות ברבעון המקביל, 616 מיליון דולר, מעוות מעט את ההשוואה בין הרבעונים עקב מכירת 9% מהחזקות החברה במאגר תמר ברבעון המקביל. דלק קידוחים מדווחת גם על חוזה חדש לאספקת גז לירדן בהיקף משוער של 180 מיליון דולר

22.11.2018, 07:24 | ליאור גוטמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שותפות הגז דלק קידוחים סיימה את הרבעון השלישי של 2018 ברווח נקי של כ־74 מיליון דולר, כך לפי דו"חות השותפות שפורסמו אתמול (ד').

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון המקביל המקביל נהנתה דלק קידוחים מהכנסות חד פעמיות בהיקף של כ־567 מיליון דולר ממכירת 9.25% מאחזקותיה במאגר תמר, שהובילו לרווח נקי של 616.6 מיליון דולר, כך שההשוואה בין הרבעונים מעוותת.

יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים , צילום: עמית שעל יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים | צילום: עמית שעל יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים , צילום: עמית שעל

דלק קידוחים היא זרוע האנרגיה הפעילה של קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה. השותפות מחזיקה בכ־26% ממאגר תמר. עוד מחזיקה השותפות ב־45% ממאגר לוויתן, שיהפוך למסחרי בעוד כשנה, כמו גם בכשליש ממאגר אפרודיטה הקפריסאי, לגביו ממתינה השותפות לאישור תוכניות פיתוח על ידי הרגולטור בניקוסיה.

ההכנסות ברבעון השלישי של השנה הסתכמו בכ־124.6 מיליון דולר, עלייה של כ־14% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בדלק מתהדרים בשיא ביקוש מקומי עם מכירות בהיקף של כ־2.8 מיליארד מ"ק לרבעון, כמות שמגלמת היקף צריכה שנתי של כ־11.2 מיליארד מ"ק.

יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה | צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה, צילום: קבוצת דלק

במקביל נהנתה דלק קידוחים מירידה בעלות ההפקה, כלומר 6.7 מיליון דולר לעומת 7.15 מיליון בשנה שעברה, ומצניחה של 50% בעלויות הפחת ואזילת הגז, כ־13 מיליון דולר ברבעון.

השותפות מחכה לחיבור מאגר לוויתן לחוף, אז תוכל לממש את חוזה הענק ממאגר לוויתן למצרים בהיקף של כ־7.5 מיליארד שקל, ועוד אחד לירדן בהיקף של כ־15 מיליארד דולר. הפרויקט עצמו כבר ב־70% ביצוע ובינואר יגיע בסיס האסדה. עם השלמת העבודות באפריל המתקן כולו יעמוד לקראת בחינות הפעלה ראשוניות.

הייצוא למצרים תלוי בהשלמת עסקת השימוש בצנרת הגז המצרית, שהייתה בעבר בידיים של EMG. דלק קידוחים מדווחת על משא ומתן מקביל מול קצא"א ונתיבי גז הממשלתית להשלמת העסקה.

עוד מדווחת דלק על חוזה גז חדש לירדן. מדובר בחוזה קטן מול פוטאש, שכבר היום מקבלת גז ממאגר תמר לאספקה של עוד כמיליארד מ"ק בהיקף שלא מדווח ומשוער בכ־180 מיליון דולר לתקופה של עד 10 שנים. יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים: "זהו רבעון שיא שמסמן את כיוון הצמיחה של משק הגז הטבעי הישראלי. אנו נרגשים לקראת התקנת בסיס אסדת הפקת הגז ממאגר לוויתן בישראל כבר בראשית שנת 2019".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות