אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני בלאק פריידיי: אמזון גילתה פרצת אבטחה באתר, פרטי גולשים דלפו צילום: Mike Segar

רגע לפני בלאק פריידיי: אמזון גילתה פרצת אבטחה באתר, פרטי גולשים דלפו

החברה הודיעה שפרצת אבטחה הובילה לדליפת מידע פרטי של משתמשים באירופה וארה"ב; החברה נמנעה מלספר איזה מאתריה נפרץ, כמה משתמשים נפגעו ומה חומרת האירוע - אך תקנות האיחוד האירופי צפויות לאלץ אותה לחשוף זאת

21.11.2018, 20:05 | רפאל קאהאן
אמזון הודיעה הערב (ד') שחשפה בטעות כתובות מייל של לקוחות בבריטניה, אירופה וארה"ב. על פי הדיווחים, לא ברור מה מספר הכתובות שנחשפו או מי קיבל גישה אליהם. אמזון הודיעה בהודעה לקונית שעדכנה את הלקוחות שפרטיהם נחשפו, אך סרבה להגיב לפניות כלי תקשורת בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי החברה, המידע דלף דרך פירצה שמקורה בתקלה טכנית באתר אמזון, ליקוי שתוקן. אמזון טענה שלא היתה פריצה למערכות שלה, אך גם לא הרחיבה בנוגע לפרטי הפירצה ואפילו לא סיפרה באיזה מאתריה היא אותרה.

איזה אתר נפרץ? אמזון לא מגלה, צילום: שאטסטוק איזה אתר נפרץ? אמזון לא מגלה | צילום: שאטסטוק איזה אתר נפרץ? אמזון לא מגלה, צילום: שאטסטוק

חגיגות השופינג של בלאק פריידיי והסייבר מאנדיי נמצאות בפתח ומתחילות כבר בסוף השבוע הקרוב, ומדובר בתקופת מכירות חשובה ביותר עבור אמזון. יכול מאוד להיות שניסיון המזעור נובע מרצונה לצמצם סיקור שלילי או דאגות בקרב הקהל. בפועל, ההסתרה הזו גרמה למומחי אבטחת מידע לחשוד שאולי מדובר במשהו חמור משמנסה החברה להציג.

זאת ועוד, בהתאם לכללי ה-GDPR, תקנות הפרטיות האירופיות, אמזון מחויבת בדיווח לרשויות האיחוד לגבי האירוע. מוסדות הפיקוח האירופים טרם דיווחו אם אמזון העבירה פרטים על האירוע, אך אישרו שבהתאם לנסיבות והיקף החשיפה של מידע הלקוחות האירופים היא עשויה להיות מחויבת לכללים, אך הערכה זו נמצאת עדיין באחריותה. ממשרד המפקח על המידע הבריטי נמסר שהרשות תעקוב אחרי האירוע ותבדוק אם אמזון אכן חייבת בדיווח או לא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות