אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי חמישה שבועות: הסתיימה השביתה במכללות הציבוריות

אחרי חמישה שבועות: הסתיימה השביתה במכללות הציבוריות

הסכמות שהושגו בסיועו של נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים הובילו להפסקת השביתה של הסגל האקדמי הבכיר בשבע מכללות אקדמיות ציבוריות. הלימודים יתחדשו כבר בבוקר

22.11.2018, 00:16 | ynet

חוזרים ללמוד: הסגל האקדמי הבכיר בשבע מכללות אקדמיות ציבוריות הפסיק אמש (ד') את שביתתו שנמשכה חמישה שבועות. השביתה הופסקה בעקבות הסכמות שהושגו בסיועו של נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות כך, כבר בבוקר (ה') יתחדשו הלימודים במכללות ספיר, הדסה, המכון הטכנולוגי חולון, האקדמית תל אביב-יפו, המכללה להנדסה עזריאלי, המרכז האקדמי רופין והמכללה האקדמית כנרת.

בימים האחרונים נדונה השביתה בארבע ערכאות שונות של בתי דין לעבודה, ובכולן התקבלה העמדה שלפיה מדובר בסכסוכים מקומיים שיש ליישבם במשא ומתן בין הנהלת כל מכללה לבין ארגון הסגל שלה.

ההסכם קובע שמשאים ומתנים מקומיים ינוהלו בכל אחת מהמכללות שהושבתו, מתוך מטרה לגשר על חילוקי הדעות ולהגיע במהרה לחתימה הסכם קיבוצי.

ועד ראשי המכללות בירך על סיום השביתה ועל חזרת הסטודנטים ללימודים סדירים.

סטודנטים (ארכיון). השביתה הסתיימה סטודנטים (ארכיון). השביתה הסתיימה סטודנטים (ארכיון). השביתה הסתיימה

בתחילה כללה השביתה שמונה מתוך 22 מכללות ציבוריות ברחבי הארץ, אולם בתחילת השבוע הסתיימה השביתה במרכז האקדמי לב בירושלים, לאחר שהנהלת המוסד הגיעה להסדר עם המרצים.

שביתת הסגל הבכיר החלה על רקע חילוקי דעות מול משרד האוצר והנהלות המכללות. בעוד במשרד האוצר ובוועד ראשי המכללות טענו כי נציגי הסגל הבכיר במכללות שהושבתו נסוגו מהסכם העקרונות שנחתם עמם באוקטובר 2017, נציגי הסגל טענו כי ההסכמים שהציגו להם המכללות בסופו של דבר לא תאמו את ההבנות והסיכומים.

ארבע נקודות עיקריות עמדו בבסיס המחלוקת באשר להסכמים הסופיים: מועד החלת טבלאות השכר החדשות, חישוב הוותק של המרצים החדשים, הביטחון התעסוקתי של המרצים והגדרת התנאים לשבירת ה"שקט התעשייתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות