אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפשר לקום מהספה: חזון גוגל לנעלי מציאות מדומה צילום: the Verge

אפשר לקום מהספה: חזון גוגל לנעלי מציאות מדומה

הפיתוח יאפשר לאנשים להפוך חוויות VR לניידות, מבלי לסכן את המשתמשים; כיום השימוש במשקפי מציאות מדומה הוא סטטי, שכן קשה לפתח משחק שידע להתחשב במה שנמצא בסביבת המשתמש.

22.11.2018, 13:26 | רפאל קאהאן

לתחום המציאות המדומה יש בעיה: כיף להרכיב את המשקפיים על הראש ולצפות בסרטים או לשחק - אבל אי אפשר לזוז מן המקום. חוויות VR לא יכולות להיות אותנטיות באמת כשאי אפשר לעשות אפילו צעד אחד קדימה.

קראו עוד בכלכליסט

בעבר ניסו חברות לפתור זאת בעזרת רתמות, חדרים ייעודיים ובמות קטנות עם מעקה - מה שפוגם בחוויית השימוש הטבעית. עתה נודע שגוגל החליטה לעשות משהו בעניין - ולהמציא נעלי VR.

פטנט גוגל , צילום: USPTO פטנט גוגל | צילום: USPTO פטנט גוגל , צילום: USPTO

החברה רשמה פטנט על מערכת נעליים ממונעות; הן מכילות גלגליות שמייצרות התנגדות לכיוון ההליכה, וסנכרון עם חיישנים שידעו לדמות את הסביבה הווירטואלית (למשל, שיפוע או מדרגה), ולהזיז את המשתמש ברדיוס צר.

תנועה ללא סכנת פגיעה. פטנט גוגל, צילום: USPTO תנועה ללא סכנת פגיעה. פטנט גוגל | צילום: USPTO תנועה ללא סכנת פגיעה. פטנט גוגל, צילום: USPTO

הרעיון הוא לייצר תנועה עבור המשתמש, מבלי לגרום לו להתנגש בחפצים שבסביבתו האמיתית. מדובר ביותר מפטנט סטנדרטי - החברה תיארה את החישובים והיכולות האפשריות של יישום פיתוח כזה.

נעלי VR שהודגמו בידי חברת Cerevo היפנית, צילום: the Verge נעלי VR שהודגמו בידי חברת Cerevo היפנית | צילום: the Verge נעלי VR שהודגמו בידי חברת Cerevo היפנית, צילום: the Verge

יש כיום מספר נעלי VR שכבר הודגמו, אך נועדו בעיקר ליצור אפקטים כרעידות, ולהעשיר את חוויית המציאות המדומה במשחקים. נעלי VR בעלות יכולת תנועה כמו שתיארה גוגל יאפשרו למפתחים ליצור חוויות מורכבות בהרבה.

החברה אינה מאוד פעילה בתחום ה-VR כמו פייסבוק, HTC וסוני, אך אימוץ הרעיון בידי אחת מהן האלה עשוי להניב לה בעתיד דמי רישוי - וגישה לתחום מתפתח בו אין לה כיום נוכחות מהותית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות