אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "בלי סעודיה ישראל תהיה בצרות" צילום: איי אף פי

טראמפ: "בלי סעודיה ישראל תהיה בצרות"

נשיא ארה"ב הדגיש שוב שהברית עם סעודיה לא תיפגע, למרות רצח חשוקג'י: "אם נפעל לפי סטנדרט מסוים לא תהיה לנו ברית עם אף מדינה". ומי אשם ברצח? "אולי העולם צריך לשאת באחריות, זה מקום אכזר"

22.11.2018, 21:55 | ynet
דונלד טראמפ השיב היום (ה') לשאלות כתבים באחוזתו בפלורידה, והסביר את החלטתו שלא להעניש את סעודיה אחרי רצח העיתונאי ג'מאל חשוקג'י. טראמפ הבהיר פעם נוספת שלמרות החשד שמוחמד בן סלמאן מעורב בפרשה חשוב יותר לשמור על הברית עם סעודיה חזקה, גם לטובת ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

"בלי סעודיה ישראל תהיה בצרה גדולה", אמר טראמפ לעיתונאים, בשיחה לקראת חג ההודיה. הוא אמר שסעודיה תורמת מאוד לשיפור המצב במזרח התיכון. "אתם רוצים שישראל תעזוב? יש לנו ברית חזקה מאוד עם סעודיה. יש לנו בעלת ברית שאומרת שהיא לא ביצעה – בדרג הבכיר ביותר, יורש העצר, המלך – את הזוועה הזאת".

"אני שונא את הפשע ואני שונא את מה שנעשה ואני שונא את הטיוח. ואני אומר לכם, יורש העצר שונא את זה אפילו יותר", אמר טראמפ לעיתונאים. טראמפ אמר גם היום שבניגוד לדיווחים שפורסמו, ה-CIA לא הגיע למסקנה חד משמעית שבן סלמאן עצמו הורה לרצוח את חשוקג'י, עיתונאי שהיה מבקר חריף של השלטון הסעודי.

דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

"כפי שאמרתי – 'אולי הוא עשה את זה, ואולי הוא לא'", אמר טראמפ. "אבל אני אומר בתוקף שזו בעלת ברית חשובה מאוד, ואם נלך לפי סטנדרט מסוים לא נוכל שיהיו לנו בריתות עם אף מדינה כמעט". ומי לדעת טראמפ אחרי לרצח בקונסוליה הסעודית באיסטנבול? "אולי העולם צריך לשאת באחריות, בגלל שהעולם הוא מקום אכזר". לפני שענה לשאלות עיתונאים איחל הנשיא בטלפון חג שמח לכוחות האמריקניים באפגניסטן.

ג ג'מאל חשוקג'י | צילום: אי פי איי ג

שלשום אמר טראמפ שארה"ב מתכוונת לשמור על יחסים יציבים עם בעלת הברית סעודיה, וששמירה על היחסים היציבים איתה היא לטובת האינטרסים של ארה"ב, ישראל ובעלות הברית הנוספות באזור. הוא הוסיף שסעודיה היא "בעלת ברית נהדרת במאבק החשוב מאוד שלנו נגד איראן".

טראמפ לא מתכוון להעניש בצורה כלשהי את סעודיה על רצח העיתונאי הסעודי שגר בארה"ב. הוא אמר שאם וושינגטון תבטל את הסכמי מכירת הנשק לסעודיה זו תהיה החלטה טיפשית, מכיוון שמי שירוויחו מכך יהיו רוסיה וסין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כל העולם צבועים
אילו היה אותו נירצח איזה רוחץ כלים במסעדה עלומה אי שם האם גם אז כל המדיה הייתה רועשת כך,בוודאי שלא. אז מדוע טראמפ הוא זה שחייב לכל מאן דהוא להיות המעניש של מלחמה פנימית סעודית? זוהי פני המדיה היום צבועים ושקרנים. הנשיא טראמפ הוא האיש הנכון בזמן הנכון במקום הנכון. אוי לאמריקה אילו הייתה קלינטון נשיאה היום בלי דרך בלי ראייה לרחוק ובלי עתיד.
Moses  |  26.11.18
4.
הנשיא המושמץ הזה פשוט לא צבוע...כל כך מרענן לראות את זה
כשאתה בפוליטיקה חייבים לקבל פעמים רבות החלטות "מסריחות" אבל נדרשות מבחינה הגיונית. אפשר להיות פיורטן ושמאלן כמה שאתה רוצה כשאתה אפקקטה פיסטון קטן, אבל כשאתה צריך לדאוג למאות מיליוני אנשים חייבים לפעמים לדעת לעשות את ההחלטה הקשה.
דביר  |  24.11.18
לכל התגובות