אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב לחברות התקשורת במערב: "להחרים את מוצרי וואווי" צילום: רפאל קאהאן

ארה"ב לחברות התקשורת במערב: "להחרים את מוצרי וואווי"

הרשויות האמריקאיות מנהלות מאבק בחברה הסינית מאז השנה שעברה, בטענה שהיא מהווה מסווה לפעילות ריגול וציתות של הממשלה בבייג'ינג; מוקדם יותר השבוע חתמה וואווי על כ-22 חוזים ברחבי העולם לאספקה של ציוד תקשורת דור 5

23.11.2018, 12:18 | רפאל קאהאן

ממשלת ארה"ב יצאה בקמפיין המיועד לשכנע את חברות התקשורת המערביות להחרים את מוצרי וואווי, כך לפי דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

הרשויות האמריקאיות מנהלות מאבק בחברה הסינית מאז השנה שעברה בטענה שהיא מהווה מסווה לפעילות של הממשלה בבייג'ינג. בין ההאשמות שהעלו הבית הלבן והקונגרס בשנים האחרונות היו ריגול, ציתות והתנהלות עסקית לא חוקית.

כיום רק ארה"ב מטילה חרם על פעילותה העסקית של החברה. אוסטרליה גם היא נמנעת מלרכוש מוואווי ציוד תשתיות תקשורת דור 5, אך מאפשרת מכירה של מוצרי התקשורת האחרים שלה.

סמארטפון של וואווי, צילום: ניצן סדן סמארטפון של וואווי | צילום: ניצן סדן סמארטפון של וואווי, צילום: ניצן סדן

פעילות וואווי במדינות אחרות אינה מוגבלת רשמית, אך גורמים מקצועיים אישרו שהשימוש במוצריה אינו נפוץ, בעיקר בגלל בעיית אמון ותדמית, גם אם היא לא מוחרמת באופן רשמי. בישראל מוצרי החברה אינם מופצים לספקי התקשורת המקומית, אף שבאופן רשמי אין איסור על מכירתם על ידי משרד התקשורת.

ארה"ב מודאגת בעיקר משימוש בציוד החברה במדינות בהן יש לה נוכחות צבאית כדוגמת בסיסי צבא. עם זאת היוזמה החדשה אינה רק קשורה לנושאי ריגול אלא גם למאבק האדיר שמתרחש מאחורי הקלעים בנוגע לשליטה בציוד התקשורת לטכנולוגיות הדור ה-5. מדובר בתשתיות התקשורת של הדור הבא, וסין נמצאת צמודה מאוד לארה"ב בכל הנוגע לפיתוחן. מי שיגיע ראשון לשוק העולמי יזכה להכנסות שנאמדות במאות מיליארדי דולרים, מאחר שהטכנולוגיה החדשה דורשת החלפה של התשתיות הנוכחיות בגלל חוסר תאימות.

על פי סוכנות רויטרס, מוקדם יותר השבוע חתמה וואווי על כ-22 חוזים ברחבי העולם לאספקה של ציוד תקשורת דור 5, והעיתוי של ההכרזה האמריקאית מעורר תהייה על קשר אפשרי בין הדברים. בנוסף, וואווי הודיעה שתפתח מעבדת אבטחה במסגרתה היא תעמיד את קוד המקור של מוצריה לבדיקת הרגולטורים באירופה בניסיון לזכות באמונם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הטענה היא שהריגול דרך חומרה
מה יעזור שהם יתנו גישה לקוד המקור??? אם אכן מוסיפים שבב קטן אין משמעות לגישה לקוד. מצד שני קשה להאמין שאחרי שהאמריקאים פרסמו שהם מצאו שבבים שמשמשים לריגול אף אחד אחר לא מצא במכשירים שלו את השבבים האלה. יכול להיות ששניהם צודקים, מוסיפים שבבים רק לציוד מסויים שמיועד למקומות מסויימים או שאין שבבים כאלה והכל מלחמת סחר.
HW  |  25.11.18
7.
מישהו עדיין משלה את עצמו ?
כל מי שמשתמש בטלפון חכם, וגם בשירותים בסיסיים באינטרנט, ויתר מזמן על פרטיותו. פשוט אשליה לחשוב שזה קשור ליצרן מסוים או שזה נכון פחות במוצרים מתוצרת קוריאה (סמסונג, אל ג'י), או המערב (אם משהו עדיין מיוצר שם בפועל ולא עבר לסין ומדינות נוספות המציעות כח עבודה זול).
ינון  |  24.11.18
לכל התגובות