אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השנה האחרונה - הגרועה ביותר ליערות ברזיל בעשור האחרון צילום: בלומברג

השנה האחרונה - הגרועה ביותר ליערות ברזיל בעשור האחרון

לפי משרד הסביבה במדינה, בין אוגוסט 2017 ליולי 2018 נכרתו 7,900 קמ"ר של יערות – עלייה של כ-14% לעומת 12 החודשים שלפני כן. פעילים סביבתיים מזהירים: יער האמזונס – היער הגדול בעולם – קרוב לנקודת מפנה שאחריה הוא עלול להיעלם

24.11.2018, 09:52 | שירות כלכליסט
ברזיל פרסמה את הנתונים הקשים ביותר מזה עשור בנוגע לשיעור בירוא היערות במדינה, והחשש הוא כי המצב יחמיר בעקבות בחירתו לנשיאות של ז'איר בולנסונרו שנחשב אנטי סביבתי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים הראשונים שפרסם משרד הסביבה בברזיל, שמבוססים על ניטור באמצעות לווינים, בין אוגוסט 2017 ויולי 2018, נכרתו 7,900 קמ"ר של יערות. מדובר בעלייה של 13.7% לעומת שנה קודם לכן והשטח הגדול ביותר של יערות שנהרס מאז 2008. השטח מקביל ל-987 אלף מגרשי כדורגל. כך מפרסם אתר הגרדיאן הבריטי.

"זה הרבה יערות שנהרסו", הגיב מרסיו אסטריני, מנהל המדיניות הציבורית של ארגון גרינפיס בברזיל. "המצב מדאיג ביותר, והוא עוד עלול להחמיר". ממשרד הסביבה נמסר כי ההאצה הזו בכריתת היערות קרתה על אף עלייה בתקציב המשרד והתרחבות פעילות סוכנות הסביבה איבמה.

עצים כרותים ביער גשם בברזיל, צילום: בלומברג עצים כרותים ביער גשם בברזיל | צילום: בלומברג עצים כרותים ביער גשם בברזיל, צילום: בלומברג

פעילים סביבתיים מזהירים כי ככל שתימשך כריתת העצים באמזונס – היער הגדול בעולם – כך הוא מתקרב לנקודת המפנה שאחריה עלול להתחיל להיעלם. "יגיע שלב שהמשך כריתת העצים יוביל לכך שהיער הזה יפסיק להיות יער", מזהיר אסטרני. "המדענים חשבו שזה יקרה לאחר ברוא של בין 20%-30%, ואנחנו קרובים ל-20%".

החשש גובר אף יותר בשל בחירתו של בולסונרו, שמתכוון לאפשר כרייה בשמורות מוגנות ושוקל להפוך את משרד הסביבה לחלק ממשרד החקלאות. במקביל, שר החוץ שלו ארנסטו אראוז'או טוען שהתחממות כדור הארץ היא בכלל מזימה מרקסיסטית, וסגן הנשיא המיועד הוסיף כי "איכות הסביבה הפכה לכלי לשליטה מצד הכלכלות הגדולות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות