אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכה: מכירות בלאק פריידיי בארה"ב יטפסו השנה ל-23 מיליארד דולר צילום: רויטרס

הערכה: מכירות בלאק פריידיי בארה"ב יטפסו השנה ל-23 מיליארד דולר

לפי מאסטרקארד, מכירות "יום שישי השחור" צפויות לטפס השנה ב-9% לעומת אשתקד ומכירות כל עונת החגים – מה-1 בנובמבר ועד אחרי חג המולד – יטפסו ב-5%. לפי הערכות בחברת המחקר GlobalData Retail כלל ההוצאות בארה"ב בסוף השבוע, כולל יום ראשון, יעמדו על 59.6 מיליארד דולר - עלייה של 5.7% לעומת השנה שעברה

24.11.2018, 10:35 | שירות כלכליסט

ארה"ב נכנסה אתמול רשמית לעונת הקניות לחגים עם מבצעי בלאק פריידי. על פי נתונים שפרסמה חברת מאסטרקארד בזמן אמת, המכירות אתמול בארה"ב צפויות לטפס ל-23 מיליארד דולר, עלייה של 9% לעומת השנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם, בחברה מעריכים שכלל המכירות בעונת החגים המוגדרת בין 1 בנובמבר ועד אחרי חג המולד יטפסו ב-5%. "התחלנו ברגל ימין", אישר סטיב סדובי ממאסטרקארד. "גם המכירות המקוונות וגם המכירות בחנויות במצב טוב".

לפי אדובי, שעוקבת אחר המכירות המקוונות, נרשמה עלייה של 28% במכירות דרך האינטרנט בשעות הראשונות של המכירות. לפיכך, בחברה מעריכים כי השנה המכירות המקוונות בבלאק פריידי יעמדו על 6.4 מיליארד דולר, זאת לעומת 5.03 מיליארד דולר בשנה שעברה.

קניות בבלאק פריידיי, צילום: רויטרס קניות בבלאק פריידיי | צילום: רויטרס קניות בבלאק פריידיי, צילום: רויטרס

מוצרי אלקטרוניקה נחשבים לפופולריים במיוחד. באדובי דיווחו כי קונסולת המשחקים נינטנדו סוויץ' היא המבוקשת ביותר במכירות המקוונות, ובמאסטרקארד הוסיפו כי מוצרים לבית חכם משכו קונים רבים.

במקביל, קמעונאיות רבות בונות על מכירות מוגברות של צעצועים כדרך למשוך לקוחות נוספים, זאת מכיוון שזו השנה הראשונה בלי טויס אר אס שפשטה רגל. מלבד הרשתות המובילות – וולמארט, טארגט ואמזון – גם בסט ביי הרחיבה השנה את היצע הצעצועים שלה.

לפי הערכות בחברת המחקר GlobalData Retail כלל ההוצאות בארה"ב בסוף השבוע, כולל יום ראשון, יעמדו על 59.6 מיליארד דולר, המייצגים עלייה של 5.7% לעומת השנה שעברה. זה יהיה שיעור הצמיחה הגבוה ביותר במדינה מאז 2011. "יותר אנשים כבר ביצעו רכישות בשלב הזה השנה מאשר בשנה שעברה, וההוצאה הממוצעת גבוהה יותר", הגיב ניל סאונדרס, מנהל חברת המחקר. לדבריו, הקונים מוציאים בממוצע 5.3% יותר מאשר בשנה שעברה.

המכירות הגבוהות נובעות בין השאר ממצבה הטוב של הכלכלה האמריקאית, שנהנית משיעור אבטלה נמוך ועלייה בהכנסה הממוצעת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות