אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסיקה תקדימית בגרמניה: פולקסווגן תשלם פיצוי מלא לבעל רכב - בגלל דיזלגייט צילום: רויטרס

פסיקה תקדימית בגרמניה: פולקסווגן תשלם פיצוי מלא לבעל רכב - בגלל דיזלגייט

בית משפט פסק פיצויים של 34.2 אלף דולר לטובת הבעלים של מכונית גולף TDI שנת 2012, שהחברה הודתה כי התקינה בה תוכנה לזיוף תוצאות מבחני הזיהום

24.11.2018, 19:20 | שירות כלכליסט
בית משפט בגרמניה פסק לטובת הבעלים של מכונית גולף TDI שנת 2012, שטען כי יצרנית הרכב חייבת לו את המחיר המלא של המכונית, זאת לאחר שפולקסווגן הודתה שהתקינה במכוניות מסוג זה תוכנה לזיוף תוצאות מבחני הזיהום.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות זאת, נפסקו לטובת התובע פיצויים בגובה 34.2 אלף דולר. מפולקסווגן נמסר כי בכוונתם לערער על הפסיקה. ואולם אם ההחלטה תישאר על כנה, זו עשויה להיות פסיקה תקדימית שתעלה לחברה מיליוני דולרים יותר מהמתוכנן. אם כי ההחלטה הנוכחית יכולה להשפיע רק על יותר ממיליון בעלי המכוניות בגרמניה. "לעניות דעתנו, אין בסיס משפטי לתלונות הלקוח. הוא לא ספג הפסדים או נזקים. המכונית בטוחה", נמסר בהצהרה שפסמה החברה.

פולקסווגן , צילום: בלומברג פולקסווגן | צילום: בלומברג פולקסווגן , צילום: בלומברג

הפרשה התפוצצה ב-2015, אז נאלצה החברה להודות כי התקינה בכ-11 מיליון מכוניות דיזל ברחבי העולם תוכנה שמטרתה לזייף את תוצאות מבחני הזיהום. מאז שילמה פולקסווגן מיליארדי דולרים בארה"ב ליישב תביעות מבעלי מכוניות, רגולטורים וסוכנויות רכב. עם זאת, החברה עוד לא הגיעה להסדר עם הלקוחות והרגולטורים באירופה, שם הוגשו נגדה תביעות בשווי מיליארדי יורו.

בארה"ב לקוחות של מכוניות פורד TDI עם מנוע דיזל זכו לתיקון בחינם של המכונית או לפיצויים של 5,100-9,800 דולר, תלוי בגיל המכונית. נוסחה דומה אמורה לחול גם באירופה, אך פסיקת בית המשפט עלולה לשנות זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות