אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"תעשיית הבנייה לא השתנתה במשך מאות שנים. האייפד משנה את זה" צילום: יח"צ

30 דקות או פחות

"תעשיית הבנייה לא השתנתה במשך מאות שנים. האייפד משנה את זה"

עילאי רוטביין, מנהל הפעילות בישראל של חברת התוכנה אוטודסק, מספר על עשרות הסטארט-אפים הישראליים שמתמקדים בתחום הבנייה, הנכונות של קבלנים וחברות בנייה לשינויים - וההזדמנות הגדולה לחברות חדשות בתחום

25.11.2018, 12:20 | שירות כלכליסט

תעשיית הבנייה היא אחת הגדולות בעולם: היא מעסיקה 6% מהעובדים ואחראית ל-16% מהתמ"ג העולמי, ובכל זאת, במשך מאות שנים היא כמעט ולא השתנתה. "אם תחזור אחורה בזמן, תיקח עובד בניין ותשים אותו היום באתר עבודה - הוא יצליח להסתדר" אומר עילאי רוטביין, מנהל הפעילות בישראל של אוטודסק, חברת התוכנה שמוכרת בעיקר בזכות תוכנת AutoCAD, שמיועדת לעולם השרטוט והתכנון. עכשיו, אומר רוטביין, המצב הזה מתחיל להשתנות.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

"השינוי התחיל לפני כמה שנים כשהאייפד נכנס לאתרי הבנייה", מספר רוטביין. מרגע שנכנס הטאבלט אפשר היה להשתמש באפליקציות לשילוב של מציאות מדומה, ניהול פרויקטים ועוד. "קבלנים עובדים על אחוזי רווחיות מאוד נמוכה, גם באירופה ובארה"ב, לכן כל דבר שיכול לחסוך להם כסף או לשפר את התוצאות מאוד מעניין אותם", מסביר רוטביין. ומעבר לחיסכון הכספי, יש גם חברות שמתמקדות בתחום הבטיחות באתרי בנייה, מה שיכול להוביל גם להצלת חיי אדם.

עילאי רוטביין. אוטודסק מחפשת השקעות ואולי אף רכישות בתחום ה"קונסטרקשן טק", צילום: יח"צ עילאי רוטביין. אוטודסק מחפשת השקעות ואולי אף רכישות בתחום ה"קונסטרקשן טק" | צילום: יח"צ עילאי רוטביין. אוטודסק מחפשת השקעות ואולי אף רכישות בתחום ה"קונסטרקשן טק", צילום: יח"צ

בשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" מספר רוטביין על תעשיית ה"קונסטרקשן טק" שצמחה בארץ וכוללת כבר עשרות חברות סטארט-אפ, העניין מצד משקיעים וחברות בנייה, ההזדמנויות שיש לחברות חדשות בתחום ואילו חברות מחפשת אוטודסק בישראל להשקעה ואולי אפילו לרכישה.

"תעשיית הבנייה לא השתנתה במשך מאות שנים. האייפד משנה את זה"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"תעשיית הבנייה לא השתנתה במשך מאות שנים. האייפד משנה את זה"

מראיינים:

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות