אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמשך גל ההתייקרויות בסלולר: HOT מובייל וגולן מעלות מחירים צילום: שאטרסטוק

פרסום ראשון

נמשך גל ההתייקרויות בסלולר: HOT מובייל וגולן מעלות מחירים

סלקום ופרטנר לא לבד: החבילות ללקוחות מצטרפים ב-HOT מובייל ובגולן מתייקרות ב-5 וב-8 שקלים לחודש בהתאמה

25.11.2018, 16:39 | יואב סטולר

גל עליות המחירים בשוק הסלולר נמשך, ואחרי פרטנר וסלקום הוא סוחף איתו הפעם את HOT מובייל וגולן טלקום - כך נודע ל"כלכליסט". החבילות ללקוחות מצטרפים ב-HOT מובייל ובגולן מתייקרות ב-5 וב-8 שקלים לחודש בהתאמה.

קראו עוד בכלכליסט

HOT מובייל וגולן טלקום בחרו, כמו סלקום ופרטנר, במתווה בו נעשים שינויים בתמהיל החבילה - והמחיר לצרכן עולה. כך, חבילת ה-30 גיגה בייט ב-HOT מובייל נגנזה נכון לעכשיו לטובת חבילה גדולה יותר של 50 גיגה בייט לחודש, וזאת לטובת העלאת התעריף החודשי מ-29.9 שקלים ל-34.9 שקלים.

עלייה דומה של 5 שקלים נרשמה גם בתעריפי החבילה הסלולרית של ה-100 מגה בייט ב-HOT מובייל, אלא שבמקרה הזה אין תוספת ערך ללקוח בעבורה. כך, במקום 39.9 שקל יידרשו הלקוחות לשלם 44.9 שקל.

(ארכיון), צילום: שאטרסטוק (ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (ארכיון), צילום: שאטרסטוק

ב-HOT מובייל מבקשים להסוות את עליית המחירים באמצעות מבצעים כדוגמת הפחתת מחירי החבילות בעבור קו שני, הוזלה שתפקידה לעתים הוא לא יותר מקיזוז ההתייקרות.

גולן טלקום, שנושאת את דגל הלואוקוסט ויצירת התחרות בימים שלאחר הרפורמה ב-2013, מתאימה עצמה גם היא לחוקי המשחק החדש. חבילת ה-30 גיגה ששווקה ירדה אף היא למצולות לטובת הכפלת נפח הגלישה החודשי לכדי 60 גיגה, כשאין מתנות חינם. תעריף החבילה - עלה מ-29.9 שקל בחודש ל-37.9 שקל.

זאת ועוד, בגולן טלקום חיסלו את חבילת דגל של החברה שזכתה לכינוי "המשתלמת ביותר". עם זאת, כנראה שזו לא השתלמה לחברה לאורך זמן.

עליות המחירים במסווה ייפוי ושדרוג החבילות נראות כמהלך החם ביותר בשוק הסלולר, שמשווע להגדלת ההכנסות מהלקוחות. רק בשבוע שעבר הדו"חות הרבעוניים של שוק הסלולר נתנו תזכורת כואבת נוספת לשפל שאליו הגיעו החברות, שרווחיהן נעים בשנה האחרונה סביב התחום החד ספרתי.

מזה זמן שבכירי השוק מדברים על הצורך בהעלאת התעריף החודשי שמשלמים לקוחות הסלולר. אין ספק שעדכוני החבילות בשבועות האחרונים הם יריית הפתיחה לשינוי הגדול ביותר בתחום מאז עזב משה כחלון את משרד התקשורת.

גולן טלקום מסרה בתגובה: "גולן טלקום התאימה את נפח הגלישה בהתאם לדרישות הלקוחות ועדין שומרת על הצעת המחיר המשתלמת ביותר כך שהלקוח מקבל יותר נפח גלישה, באותו איכות קו סלולרי במחיר הכי משתלם בשוק".

ב-HOT מובייל סירבו להגיב. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות