אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: אישה בראש איגוד התעשייה הקיבוצית צילום: יח"צ

לראשונה: אישה בראש איגוד התעשייה הקיבוצית

מרים דרוק מקיבוץ יקום שימשה בעבר במגוון של תפקידי ניהול בתעשייה הקיבוצית והארצית. איגוד התעשייה הקיבוצית מאגד 250 מפעלים עם היקף מכירות של כ-45 מיליארד שקל בשנה

26.11.2018, 10:59 | שירות כלכליסט

דירקטוריון איגוד התעשייה הקיבוצית בחר במרים דרוק למנכ"לית האיגוד, במקומו של אופיר ליבשטיין שנבחר ליו"ר המועצה האזורית שער הנגב. זו פעם ראשונה שאישה נבחרה להנהיג את התעשייה הקיבוצית מאז הקמת האיגוד בשנת 1962.

מרים דרוק (50) חברת קיבוץ יקום, בעלת תואר שני במינהל עסקים, כיהנה במגוון של תפקידי ניהול בתעשייה הקיבוצית והארצית. היא שימשה עד כה מרכזת משק ומנהלת עסקית בקיבוץ יקום והיתה בעבר סמנכ"לית משאבי אנוש במפעלי קבוצת פלסטיב ומנהלת משאבי אנוש בדקסון – דקסל פרמה טכנולוגיות. במקביל היא חברה במליאת המועצה האזורית חוף השרון ובהנהלת המפעלים האזוריים גרנות.

מרים דרוק, מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית , צילום: יח"צ מרים דרוק, מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית | צילום: יח"צ מרים דרוק, מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית , צילום: יח"צ

באיגוד כבר משמשות כמה נשים בתפקידים בכירים, לאה קוטלר נחא מנהלת כספים, הדרכה ומשאבי אנוש, מיכל צורן, היא מנהלת סחר בינלאומי, נורית גננ, היא מנהלת הלשכה, מתי אנקרי, היא מנהלת החשבונות, שלומית ארבל היא מנהלת המחלקה הכלכלית.

איגוד התעשייה הקיבוצית הפועל במסגרת התאחדות התעשיינים מאגד 250 מפעלים בקיבוצים, מושבים שיתופיים ומפעלים אזוריים עם היקף מכירות של כ-45 מיליארד שקל בשנה, מחצית מהם ליצוא. במפעלים מועסקים יותר מ-30 אלף עובדים, בעיקר באזורי הפריפריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות