אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Ion Pacific גייסה 30 מיליון דולר, תשקיע חצי מהסכום בקרנות ישראליות

חברת Ion Pacific גייסה 30 מיליון דולר, תשקיע חצי מהסכום בקרנות ישראליות

חברת ההשקעות השלימה גיוס לקרן השניונית Stonecutter I, שתתמקד בקרנות ואחזקות בתיקי חברות. הדינמיקה הגיאופוליטית העולמית ממשיכה לשפר את מעמדה של ישראל כיעד להשקעות הון מאסיה ומסין", הסביר ערן זק, מנהל הפעילות בארץ

26.11.2018, 12:56 | מאיר אורבך

חברת ההשקעות ההונג-קונגית Ion Pacific, שנכנסה לשוק הישראלי במרץ 2018 באמצעות חברת הבת IL Pacific, השלימה גיוס של 30 מיליון דולר עבור Stonecutter I - הקרן השניונית שלה שתתמקד ברכישת פוזיציות משניות בקרנות טכנולוגיה, קרנות הון סיכון והון צמיחה וכן ברכישת אחזקות ישירות בתיקי חברות.

קראו עוד בכלכליסט

מתוך סכום זה, מייעדת הקרן 15 מיליון דולר לחברות וקרנות בארץ. Ion Pacific מתעתדת לצאת לסבב גיוס נוסף עבור קרן שניה בחודשים הקרובים. גיוס הקרן הנוכחית הוא בהמשך להשקעות בסכום כולל של 45 מיליון דולר, אותן ביצעה החברה בארץ עוד לפני הקמת השלוחה הישראלית; ההשקעות בוצעו בקרנות הון סיכון ישראליות ובחברת קרדורקס (Credorax), העוסקת בתחום הפינטק.

ערן זק, מנהל הפעילות בארץ ערן זק, מנהל הפעילות בארץ ערן זק, מנהל הפעילות בארץ

Stonecutter I מספקת פתרונות נזילות לקרנות ומנהלי קרנות, שותפויות כלליות, משקיעים ויזמים בישראל ובאסיה, תוך מינוף המומחיות של Ion Pacific בעסקאות טכנולוגיה בינלאומיות הקושרות בין אסיה, ישראל וארה"ב. השקעות הקרן מיועדות בעיקר להשקעות ממוקדות בקרנות הון סיכון. יחד עם זאת, לקרן יש מנדט לבצע השקעות שניוניות בחברות טכנולוגיה.

"השוק הישראלי ידוע במצוינות ובחדשנות הטכנולוגית שלו. אף על פי כן, קיים ביקוש רב לנזילות באקוסיסטם הטכנולוגית אשר לא ניתן לו מענה" אמר ערן זק, מנהל פעילות IL Pacific בישראל. "הקרן השניונית שלנו תספק את זריקת הנזילות הנחוצה לאקוסיסטם המקומית". לדבריו, כחברה שהוקמה בהונג קונג ומרכז פעילותה בשוקי אסיה, יש ל-Ion Pacific נקודת מבט ייחודית על השוק האסייתי, ובפרט על סין.

"הדינמיקה הגיאופוליטית העולמית ממשיכה לשפר את מעמדה של ישראל כיעד להשקעות הון מאסיה ומסין, על פני יעדי השקעות מסורתיים כגון ארה"ב", הסביר. "בהתאם לכך, היינו עדים לעלייה משמעותית בעניין מצד משקיעים סינים, שמחפשים חשיפה לחברות טכנולוגיה ישראליות. קרן I Stonecutter היא דרך מצוינת למשקיעים מאסיה להשיג חשיפה לחברות ישראליות רבות".

Ion Pacific עוברת בימים אלו למשרדים חדשים בשדרת רוטשילד בתל אביב ומרחיבה את צוות העובדים בישראל במטרה לחזק את נוכחותה בשוק הטכנולוגיה הישראלי. החברה הוקמה ב-2015 בידי איתמר הר-אבן ומייקל ג'וזף; השניים הקימו וניהלו בעבר את קבוצת הבנקאות Reorient, שנמכרה לג'ק מא, מייסד עליבאבא.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות