אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מביט למרחק: אלון מאסק שוקל לעבור לגור במאדים צילום: גטי אימג'ס

מביט למרחק: אלון מאסק שוקל לעבור לגור במאדים

היזם המפורסם סיפר בראיון שברצונו להגיע לפלנטה האדומה, על אף שברור לו שהמסע כנראה חד כיווני; "יהיה קשה", אמר, "ויש סיכוי גדול למות בטיסה בפחית קטנה עמוק לתוך החלל"

26.11.2018, 14:40 | שירות כלכליסט
אלון מאסק שוקל לעבור לגור במאדים, ומעריך כי יש סיכוי של 70% שאכן יעשה בסופו של דבר את המהלך. "אני יודע בדיוק מה צריך לעשות", אמר היזם המיליארדר בראיון ששודר בתכנית Axios של HBO. "אני חושב על לעבור לגור שם". עם זאת, הוא ציין כי ייתכן שמעבר למאדים יהיה בלתי הפיך. "אנחנו חושבים שאפשר לחזור משם, אבל לא לגמרי בטוחים", הסביר. לפיכך, הדגיש כי בניגוד לדעה הרווחת לא מדובר בפנטזיה של אנשים עשירים מדי.

קראו עוד בכלכליסט

זו לא הפעם הראשונה שמאסק (47), המייסד של טסלה ושל ספייס X מדבר על השאיפות שלו לבקר במאדים. הפעם הוא הוסיף את הסבירות – 70% שהוא יחיה מספיק כדי לטוס באחת הרקטות של ספייס X לחקור את הכוכב. בניגוד לדעתם של מומחים רבים, מאסק מתעקש כי טיסה כזו לחלל יכולה להיות אפשרית כבר בתוך שבע שנים, והכרטיסים יעלו "כמה מאות אלפי דולרים".

מביט למרחק. מאסק, צילום: גטי אימג מביט למרחק. מאסק | צילום: גטי אימג'ס מביט למרחק. מאסק, צילום: גטי אימג

בכל מקרה, הוא מודע לגמרי לאפשרות שלא ישרוד את הנסיעה למאדים. "הסבירות למות במאדים גבוהה בהרבה מאשר בכדור הארץ", ציין. "זה יהיה קשה, ויש סיכוי גדול למות בטיסה בפחית קטנה עמוק לתוך החלל".

אולם, אם יצליח לנחות בשלום, הוא מתכוון לעבוד "ללא הפסק לבניית הבסיס". עוד הוסיף כי אינו מאמין שיהיה לו הרבה זמן "להתבטל. גם אחרי שנבנה את הבסיס, זו סביבה קשה ביותר, יש סיכוי גדול למות שם". מאסק משווה את הסיכונים הללו לטיפוס על הרים: "הרבה אנשים אוהבים לטפס על הרים, אבל אנשים נהרגים כל הזמן כשהם מנסים לטפס על הר אוורסט", סיכם. "הם אוהבים לעשות את זה בשביל האתגר".

לא ברור איך מאסק רוצה לעשות זאת; אין כיום טכנולוגיה בדוקה וישימה להקמת בסיס על מאדים, תוך אספקת כל צורכי יושביו - מזון, מים, אנרגיה וכמובן חמצן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל-5 למה צריך
כאן על כדור הארץ, כל סיגריה שמאסק מעשן, יש ירידה בערך המניות. שם על המאדים, הוא יהיה חופשי לעשן, ללא ביקורת מצד הציבור הרחב. יש עוד יתרון עצום מהבחינה הכלכלית. מאסק על המאדים יוסיף כמה אפסים טובים לערך המניות ולהון הפרטי שלו. כדאי כבר להשקיע עוד היום, כמה ג'ובות טובות בחברה של מאסק.
גבי  |  27.11.18
7.
ל- 6
א. כל הריצה לכוכב מאדים ולירח, נובעת מתאוות בצע. משאבי טבע אין סופיים, המצויים בשפע רב. ב. אסור למדע לעמוד על השמרים ללא התקדמות ופיתוחים חדשים. ג. הדבר מהווה אתגר לאדם, לבדיקת יכולותיו השכליות והידע הרב, שנצבר במשך השנים. ד. במקרה של סכנת הכחדה של הגלובוס, אם ע"י אסטרואיד או אסון אחר, תהיה אפשרות לאדם ליישב מחדש את כדור הארץ. ה. זה יכול להוות אטרקציה תיירותית, עם הכנסות מעל לכל דימיון ומלא מלא טונות של כסף, ועוד... המאדים נחוץ לאנושות למען קידומה והתפתחותה וכתחנה להצלת כדור הארץ מהכחדה , טוטלית.
סמי  |  27.11.18
לכל התגובות