אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שאייפקס ישראל טרקה את הדלת: קרן טנא במו"מ לרכישת דלתות חמדיה צילום: Youtube

בלעדי לכלכליסט

אחרי שאייפקס ישראל טרקה את הדלת: קרן טנא במו"מ לרכישת דלתות חמדיה

הקרן בניהול אריאל הלפרין עורכת בדיקות נאותות לרכישת המניות מהבעלים אהוד סאסי ומיכאל גלובינסקי לפי שווי חברה של 120 מיליון שקל; מו"מ קודם עם אייפקס ישראל לא הבשיל לכדי עסקה

27.11.2018, 06:51 | גולן חזני

קרן טנא בניהולו של אריאל הלפרין, מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת חברת דלתות חמדיה מידי שני הבעלים, המנכ"ל אהוד סאסי והמשנה למנכ"ל מיכאל גלובינסקי.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי טנא מעוניינת לרכוש 60% מהמניות של יצרנית הדלתות תמורת כ־70 מיליון שקל ולפי שווי חברה של 120 מיליון שקל. קרן טנא נמצאת בתקופה של Non Shop, שאותה קיבלה לסגירת העסקה — תקופת בלעדיות שבמהלכה לא ינהלו בעלי חמדיה מו"מ מול גורם אחר.

         

אריאל הלפרין מנהל קרן טנא, צילום: אתר קרן טנא אריאל הלפרין מנהל קרן טנא | צילום: אתר קרן טנא אריאל הלפרין מנהל קרן טנא, צילום: אתר קרן טנא


 

הקיבוץ נקלע לחובות ונאלץ למכור את החברה

דלתות חמדיה הוקמה כמיזם של חברי קיבוץ חמדיה, הסמוך לבית שאן, לפני 70 שנה, והיא מעסיקה כיום 130 עובדים מיישובי בקעת בית שאן.

הקיבוץ הגיע להסדר נושים והקפאת הליכים ב־2006, בעקבות חוב של 30 מיליון שקל. זאת לאחר שנקלע לחובות של 100 מיליון שקל ל־200 נושים במשבר של תחילת שנות האלפיים, עקב קריסת ענפי החקלאות.

במסגרת ההסדר נאלץ הקיבוץ לבקש הקפאת הליכים, ונקבע כי הוא ימכור את המפעלים ענבר ודלתות חמדיה, כדי לכסות 70 מיליון שקל מהחוב. ב־2007 נמכרה דלתות חמדיה לסאסי וגלובינסקי, ועכשיו החליטו השניים למכור את השליטה, ושכרו לשם כך את שירותי פירמת רואי החשבון דלויט.

תחילה ניהלו סאסי וגלובינסקי מו"מ עם קרן אייפקס ישראל, אולם זה לא הבשיל לכדי עסקה. טנא, שהגיעה להסכמות עקרוניות עם המוכרים, נמצאת בימים אלה בעיצומן של בדיקות הנאותות.

חברת דלתות חמדיה היא רווחית. הכנסותיה עומדות על כ־100 מיליון שקל בשנה, וה־EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) מסתכם ב־30 מיליון שקל בשנה.

מפעל דלתות חמדיה, צילום: Youtube מפעל דלתות חמדיה | צילום: Youtube מפעל דלתות חמדיה, צילום: Youtube

         

המתחרה העיקרית: דלתות פנדור

תחום דלתות הפנים מעץ והדלתות האקוסטיות מבודדות הרעשים, שבו פועלת חמדיה, נחשב לתחרותי במיוחד, והסיכון המרכזי בו הוא הקלות שבה אפשר לפתוח קווי ייצור בעלות נמוכה יחסית. בעבר מכר המפעל דלתות לארצות באפריקה, ובהן ליבריה וגאנה, אולם כיום הוא פועל בעיקר בישראל עם יצוא בהיקף קטן.

מרבית לקוחות החברה הן חברות הבנייה בישראל, שרוכשות ממנה דלתות פנים לפרויקטי נדל"ן גדולים, אולם היא פעילה גם בקמעונאות לרוכשים פרטיים, באמצעות 26 אולמות תצוגה ברחבי הארץ. כושר הייצור של המפעל בחמדיה עומד על 160 אלף דלתות בשנה, והמתחרה העיקרית של החברה היא חברת דלתות פנדור.

קרן אייפקס ישראל, בניהולה של זהבית כהן, נמצאת על סף סגירת עסקה לרכישת חברה המתמחה בייצור דלתות חוץ — דלתות רשפים מאשקלון. אייפקס תרכוש 50% ממניות החברה תמורת כ־100 מיליון שקל מרפי סלהוב, מייסד ומנכ"ל החברה. רשפים מעסיקה 200 עובדים והיא גדולה יותר מחמדיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות