אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיעוט תוקע את עדכון השכר של משפחת מצלאוי צילום: אוראל כהן

המיעוט תוקע את עדכון השכר של משפחת מצלאוי

אסיפת בעלי המניות לאישור שכר בעלי השליטה בחברת הנדל"ן נדחתה שוב בלחצם של בעלי מניות המיעוט. מצלאוי, שהפסידה 13.3 מיליון שקל בינואר־יוני 2018, אישרה תנאי שכר נדיבים למנכ"ל חרף התנגדות המיעוט

27.11.2018, 07:52 | צלי גרינברג

מצלאוי בנייה ויזמות נדל"ן נאלצה לדחות שוב את אסיפת בעלי המניות לאישור חבילות השכר לבעלי השליטה, משפחת מצלאוי, לאור מחלוקות שהתגלעו עם בעלי מניות המיעוט.

קראו עוד בכלכליסט

זו הדחייה השנייה של האסיפה בתוך חודש וחצי, שבמסגרתה מנסה החברה לאשר תנאי שכר חדשים לסמיר מצלאוי, אשתו קלרה, בנו אביב והחתן שלומי דבש.

עדכון השכר של נושאי המשרה ובעלי השליטה במצלאוי נעשה חרף הפסד של 13.3 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018, כאשר 7.7 מיליון שקל מההפסד נרשמו ברבעון השני, שיפור קל לעומת הרבעון המקביל שבו הפסידה החברה 12.9 מיליון שקל.

סמיר מצלאוי, בעל השליטה, צילום: אוראל כהן סמיר מצלאוי, בעל השליטה | צילום: אוראל כהן סמיר מצלאוי, בעל השליטה, צילום: אוראל כהן

       

הפסדים אלה לא הפריעו למצלאוי לאשר למנכ"ל החדש שלה, ערן מזור, תגמול קבוע של 996 אלף שקל בשנה ומענק שנתי תלוי ביצועים של 3.5 מיליון שקל, שיכול להביא את עלות שכרו השנתית לתקרה של עד 4.5 מיליון שקל. בנוסף קיבל מזור עם כניסתו לתפקיד אופציות בשווי של 1.7 מיליון שקל שאותן יוכל לממש במנות של שליש מדי שנה, החל מתחילת 2018.

למזור אושר גם מענק נוסף של 180 אלף שקל עבור כהונתו הקודמת כסמנכ"ל הכספים, חרף התנגדות האסיפה הכללית. לסמיר מצלאוי, היו"ר ובעל השליטה (42.45%), מבקשת החברה להמשיך ולאשר את תנאי כהונתו עם דמי ניהול שנתיים של 1.17 מיליון שקל (כולל מע"מ) ומענק שנתי עד לגובה של 750 אלף שקל בהתאם ליעדי הרווחיות של החברה.

לקלרה מצלאוי, המכהנת כסמנכ"לית קשרי בנקים וגזברית, ומחזיקה גם היא ב־4.63% ממניות החברה, מבקשת החברה להמשיך עם עלות שכר שנתית של 695 אלף שקל, ולבתם מירב דבש, אחראית גבייה ותשלומים, מבקשת החברה להמשיך עם עלות שכר שנתית של 445 אלף שקל.

באשר לאביב מצלאוי, מתאם הציוד והחומרים, מבקשת החברה להמשיך עם עלות שכר שנתית של 325 אלף שקל אך להוסיף לו מענק שנתי של 15 אלף שקל. לחתן שלומי דבש, סמנכ"ל השיווק ומערכות מידע, מבקשת החברה להעלות את השכר השנתי מ־342 אלף שקל ל־497 אלף שקל שיהוו עלות שכר שנתית של 568 אלף שקל.

באסיפה, שנדחתה ל־10 בדצמבר, מתבקשים בעלי המניות לאשר גם תשלום שנתי של 351 אלף שקל (כולל מע"מ) לאליהו קנפלר, המחזיק ב־32.5% ממצלאוי, תמורת תפקידו ב־30% משרה כמנהל פיתוח עסקי של החברה.

עדכון זה יובא לאישור לאחר שמצלאוי וקנפלר, שהיו מסוכסכים, חתמו על הסכם לחידוש שיתוף הפעולה ביניהם, ולפיו הסכם בעלי המניות שעליו חתמו בפברואר 2016, ייכנס מחדש לתוקף רק אחרי שקנפלר ישקיע במניות החברה 10 מיליון שקל לפחות בהקצאת מניות או ברכישת מניות ממצלאוי. עוד נקבע אז שסמיר מצלאוי יהפוך ליו"ר הפעיל של החברה במקומו של קנפלר, שמכהן במקביל גם כדירקטור בחברה.

מצלאוי נסחרת בתל אביב לפי שווי של 79.7 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות