אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקולת שיתופית: קאר טו גו משכה את שגריר להפסד של 2 מיליון שקל צילום: רנו

משקולת שיתופית: קאר טו גו משכה את שגריר להפסד של 2 מיליון שקל

שגריר רשמה ברבעון השלישי של השנה הפסד נקי לעומת רווח נקי של 4.6 מיליון שקל אשתקד, לאחר שפעילות הרכבים השיתופיים רשמה הפסד תפעולי אל מול רווח תפעולי ברבעון המקביל

26.11.2018, 20:34 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הרכב השיתופי קאר טו גו של קבוצת שגריר שנשלטת על ידי משפחות דותן ובן שלום, מהווה משקולת שהולכת ומכבידה על התוצאות הכספיות של שגריר.

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון השלישי של 2018 עברה הקבוצה להפסד של 2 מיליון שקל בשורה התחתונה, מול רווח נקי של 4.58 מיליון שקל ברבעון השלישי המקביל. זאת לאחר שפעילות השכרת הרכבים השיתופית קאר טו גו רשמה הפסד תפעולי של 3.2 מיליון שקל מול רווח תפעולי של 2.37 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד.

רכב של קאר טו גו, צילום: רנו רכב של קאר טו גו | צילום: רנו רכב של קאר טו גו, צילום: רנו

          

בקבוצת שגריר הסבירו כי ההפסד של הפעילות לשיתוף והשכרת הרכבים נבע משחיקת הרווח הגולמי ומעלייה בהוצאות התפעוליות. לפי החברה, העלייה בהוצאות התפעוליות מתחום שיתוף והשכרת הרכבים מיוחסת להתרחבות של מיזם קאר טו גו לערים נוספות בארץ ובחו"ל ובהן חיפה, ראשון לציון, ירושלים, נתניה ומלטה.

הפעילות המסורתית של שירותים לחברות ביטוח, כלומר שירותי הדרך של קבוצת שגריר, רשמה רווח תפעולי של 2.15 מיליון שקל ברבעון השלישי, קיטון חד גם כן של 42.5% ביחס לרווח התפעולי שהסבה הפעילות ברבעון המקביל.

לפני כשבועיים פירסם "כלכליסט" כי קבוצת שגריר פנתה בחודשים האחרונים לכמה גופים בענף הרכב הישראלי בניסיון למכור את קאר טו גו, חטיבת הרכב השיתופי שלה, אך עד כה ללא הצלחה. לדברי גורמים בענף הרכב, מדובר בכוונה למכירה של כל החטיבה.

קאר טו גו הוקמה בעבר על ידי יונתן גדיש, נועם מרגלית ובן ניניו, שהקימו חברה לשיתוף רכבים שיפוזרו בחניות ברחבי ערים במרכז הארץ, ויושכרו על ידי משתתפים לפרקי זמן קצרים. ב־2009 נרכשה החברה על ידי קבוצת שגריר, שנשלטת (30.68%) על ידי משפחת דותן ויוסי בן שלום שמשמש יו"ר קאר טו גו. שגריר מחזיקה כיום ב־81.6% ממניות קאר טו גו, שאותה מנהל גיל לייזר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות