אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט לא מינה את הנאמנים שקו־אופ ביקשה צילום: אוהד צויגנברג

בית המשפט לא מינה את הנאמנים שקו־אופ ביקשה

האגודה השיתופית ביקשה למנות עורכי דין שלטענתה מתמחים בהליכי הבראה, אך בית המשפט דחה את הבקשה וקבע כי המנכ"ל ישמש כנאמן זמני

27.11.2018, 08:51 | ענת רואה

מחר צפוי בית המשפט המחוזי בירושלים להוציא צו הקפאת הליכים ולמנות נאמנים לקו־אופ ירושלים, האגודה השיתופית המחזיקה בקו־אופ ישראל.

בקשת החברה למנות את עוה"ד יגאל וינשטיין ושחר קטוביץ לנאמנים לא התקבלה. השופט אלכסנדר רון קבע כי מנכ"ל החברה עופר פיינשטיין יהיה נאמן ארעי עד שתתקבל החלטה אחרת. המטרה היא לאפשר את הפעלת האגודה עד למועד הדיון ולמנוע ואקום.

קראו עוד בכלכליסט

הכנ"רית סיגל יעקבי. תציג רשימת מועמדים לנאמנים, צילום: אוהד צויגנברג הכנ"רית סיגל יעקבי. תציג רשימת מועמדים לנאמנים | צילום: אוהד צויגנברג הכנ"רית סיגל יעקבי. תציג רשימת מועמדים לנאמנים, צילום: אוהד צויגנברג

החברה טענה כי משרד עוה"ד וינשטיין וקטוביץ עוסק רבות בהליכי הבראה ובהקפאות הליכים. לטענתה, שכרו החברות את שירותיה של חברה לייעוץ כלכלי, וכי מכיוון שתוכנית ההבראה מיושמת בפועל בכמה אפיקים, מתבקש שיישמר הרצף המקצועי שבמינוי וינשטיין או קטוביץ. אלא שהשניים לא נחשבים לשמות בולטים בקהילת המפרקים.

הכנ"רית סיגל יעקבי צפויה להתנגד למינוי הנאמנים שמבקשת החברה. בכוונתה להציג רשימה של 5 מועמדים שתגובש עד למועד הדיון, ולבקש שהשופט יבחר מהם נאמן אחד או שניים. הרשימה היא חלק מנוהל חדש שמיישמת הכנ"רית מאוגוסט. מספטמבר 2019 יישומו יעוגן בחוק חדלות פירעון החדש.

לאחרונה גברו הטענות כי אין ברשימת מועמדי הכנ"רית בעלי ניסיון מתאים. נראה שייעשה ניסיון להמליץ על בעלי ניסיון בתפעול רשת קמעונאית גדולה. משום שמדובר בהקפאת הליכים לצורכי הבראה, בשלב זה אין הבדל בין בין ההליך שנוגע לאגודה שיתופית להליך שנוגע לחברות אחרות. אם בעתיד קו־אופ תיכנס להליך של פירוק, ייתכן שבעלי התפקיד יימצאו את עצמם מול אתגרים ייחודיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות