אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין מכר 7% ממניות שופרסל וירד ל-26% בלבד בחברה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין מכר 7% ממניות שופרסל וירד ל-26% בלבד בחברה

הביקושים מהמוסדיים היו גבוהים ודיסקונט השקעות שבשליטת אדוארדו אלשטיין החליטה למכור מניות בהיקף כפול משהתכוונה בתחילה; דסק"ש מכרה מניות שופרסל ב-410 מיליון שקל, ועדיין נשארה עם ההחזקה הגדולה בחברה

27.11.2018, 08:29 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אדוארדו אלשטיין מכר אתמול (ב') החזקה מהותית בהרבה מכפי שביקש במניות שופרסל, ונראה כי הוא בדרך למימוש ההחזקה המהותית ביותר שלו בארץ. 

קראו עוד בכלכליסט

הביקושים מהגופים המוסדיים היו גבוהים ואלשטיין החליט למכור מניות בהיקף כפול משהתכוון בתחילה. לכלכליסט נודע כי דסק"ש שבשליטת אלשטיין, שביקשה למכור מניות שופרסל ב-200 מיליון שקל, מכרה בסופו של דבר מניות בהיקף של כ-410 מיליון שקל.

        

מימין: איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל ואדוארדו אלשטיין, צילום: סיון פרג מימין: איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל ואדוארדו אלשטיין | צילום: סיון פרג', אוראל כהן מימין: איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל ואדוארדו אלשטיין, צילום: סיון פרג


    

דסק"ש ירדה מהחזקה של 33.6% ל-26% בלבד, החזקה שעדיין משאירה אותה עם ההחזקה הגדולה בחברה אבל הרבה פחות מהותית, מה שיפחית את יכולת ההשפעה שלה בחברה.

כפי שנחשף אתמול באתר כלכליסט, המכירה בוצעה ע"י אפסילון, ודסק"ש ביקשה לנצל את שערי השיא של המניה. עוד נודע כי גם חלק ממנהלי שופרסל מכרו מניות שברשותם (הבשילו לאופציות) בהיקף של כ-47 מיליון שקל. בסה"כ עמדו להימכר אתמול כ-4.5% ממניות החברה.

שופרסל נסחרת בשווי שיא של 5.85 מיליארד שקל. ביוני האחרון, לפני חמישה חודשים, מכרה דסק"ש במפתיע 16.6% ממניות שופרסל תמורת כ-880 מיליון שקל. שופרסל מכרה את המניות במחיר של 21.83 שקל למניה, ניצלה זינוק של יותר מ-200% בשער המניה בשלוש השנים שקדמו למכירה, ורשמה רווח הון של 1.3 מיליארד שקל.. לאחר המכירה נותרה דסק"ש עם אחזקה של 33.56% ממניות שופרסל שהפכה פרקטית לחברה ללא גרעין שליטה.

מאז עלה מחיר המניה, ואתמול ננעלה שופרסל בבורסה בעלייה של 0.4% לשווי 24.79 שקל למניה. אלשטיין החליט כנראה לנצל את שווי השיא ולמכור נתח נוסף, אם כי נמוך בהרבה מהנתח הקודם.

אחרי המהלך הקודם עברה שופרסל להיות חברה ללא גרעין שליטה, ובאסיפה הכללית הקרובה אמורים להיבחר שני דירקטורים מהציבור, שלמה נס ורון גוטפרוינד, כשדסק"ש מוותרת על הדירקטור מטעמה איציק עידן, אבל מקבלת הסכמה של המוסדיים למנות את נציגה מאוריסיו ביאור כיו"ר במקומו של יצחק ברמן שהתפטר בלחץ של אלשטיין.

ביום חמישי אמורה להתכנס אסיפת בעלי המניות של שופרסל לאשר בחירת הדירקטורים, כשדסק"ש והמוסדיים הגדולים אמורים לבצע את ההסכמות אליהן הגיעו.

דסק"ש מעוניינת לשפר את יחס המינוף שלה ואת גמישותה הפיננסית, תוך ניצול הרווח שרשמה מאז רכש אלשטיין את השליטה באי.די.בי ב-2014. שופרסל מנוהלת ע"י איציק אברכהן שחוזהו מתחדש בימים אלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות