אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Red Hat רוכשת את NooBaa הישראלית בכ-20 מיליון דולר צילום: רויטרס

פרסום ראשון

חברת Red Hat רוכשת את NooBaa הישראלית בכ-20 מיליון דולר

נובה מפתחת תוכנה לניהול אחסון מידע בענן על פני פלטפורמות שונות - ולפי הודעת רד האט, הטכנולוגיה הזו תסייע לה לחזק את יכולותיה בתחום ניהול העננים ההיברידיים. החברה קמה ב-2013 וגייסה עד כה 5 מיליון דולר ממשקיעים כ-Ourcrowd של ג'ון מדבד וקרן JVP

28.11.2018, 08:24 | מאיר אורבך
ענקית הקוד הפתוח רד האט רוכשת את חברת הסטארט-אפ הישראלית נובה (NooBaa). סכום העסקה לא פורסם, אך על פי הערכות הוא עומד על כ-20 מיליון דולר. רד האט עצמה נמצאת במשא ומתן מתקדם למכירתה ל-IBM תמורת 34 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הישראלית גייסה עד כה כ-5 מיליון דולר משורה של משקיעים בולטים ביניהם OurCrowd של ג'ון מדבד, JVP, ואדי שלו. בסבב הגיוס האחרון שלה השתתפו גם אקמאי ומייסד לאנאופטיקס אלי הארי שהוא ממקימי נובה.

ג ג'ון מדבד | צילום: אוראל כהן ג

לפי הודעת רד האט, היא תקנה את מלוא הבעלות על החברה הישראלית שמפתחת תוכנה לניהול אחסון מידע בענן על פני פלטפורמות שונות. התוספת של יכולות ניהול המידע תסייע לרד האט, לדבריה, לחזק את היכולות שלה בתחום של ניהול עננים היברידיים.

"אנחנו מעסיקים 10 עובדים בתל אביב והחברה תמשיך לפעול כרגיל תחת רד האט", אמר לכלכליסט יובל דימניק, אחד ממייסדי נובה, שבירך על העסקה. "הבעיה הגדולה בעולם הענן ההיברידי היא שאתה מפוזר בהרבה מקומות ואנחנו מציעים פתרון לכך". פרט לדימניק, כל מייסדי החברה ימשיכו לעבוד בה. 

נובה הוקמה ב-2013 על ידי דימניק, גיא מרגלית, אלי הארי וערן תמיר יוצאי חברת Dell והחלה את דרכה בג'נקשן (בעבר של ג'נסיס, וכיום של F2). החברה הוקמה מתוך מטרה לענות לצורך של נראות מידע טובה יותר על פני סביבות מבוזרות רבודות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות