אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלוטרייך: מנכ"ל סקייליין הוא זרועו הארוכה של שניידר במישורים צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

בלוטרייך: מנכ"ל סקייליין הוא זרועו הארוכה של שניידר במישורים

במסגרת הסכסוך בין השותפים במישורים טוען בלוטרייך כי אלכס שניידר ומנכ"ל סקיליין היו למעשה שותפים עסקיים בעלי היכרות מוקדמת - ולא דיווחו על כך לדירקטוריון מישורים

28.11.2018, 13:58 | גולן חזני

לאלכס שניידר אין שום כוונה למכור את מניות מישורים והוא כאן כדי להישאר. הוא שמח מאד מהביצועים והנהלות מישורים וסקייליין, חברות שמעולם לא היו במצב טוב יותר", אמרו מקורבים לאלכס שניידר, המיליארדר שהסכסוך בינו לבין גיל בלוטרייך פרץ בשבוע שעבר ופרטיו נחשפו הבוקר בכלכליסט.

שניידר הודה כי היה מו"מ קרצר בינו לבין בלוטרייך למכירת מניותיו אבל בסופו של דבר הוא סירב למכור אותן. "המחלוקת של שניידר עם בלוטרייך היא על המנהלים, סמנכ"לי הכספים ומנכ"ל סקייליין שבלוטרייך רוצה לפטרם ושניידר תומך בהם באופן מלא. סקייליין הציגה תוצאות שיא ושניידר לא רואה דרך אחרת מלבד הבעת תמיכה בהם".

דשברי המקורבים לשניידר נאמרו לאחר שפרטי הסכסוך בין גיל בלוטרייך ואלכס שניידר, בעלי השליטה במשותפת במישורים, פרצו אתמול החוצה ולאחר הפרסום בכלכליסט נאלצה החברה לפרסם את התכתובות המלאות ביניהם.

מקורבי שניידר אמרו כי עיסקת רכישת התנורים מחברה של שניידר ע"י סקייליין דווחה באופן מלא ע"י סמנכ"לי הכספים של החברה, הקודם והנוכחי, וכי העיסקה חסכה לחברה יותר מ-120 אלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

"בלייק לאיין פועל בסקייליין כזרועו הארוכה של של אלכס שניידר שמשמש כדירקטור צללים בחברה", כך טען גיל בלוטרייך במכתב ששלח לאלכס שניידר בשבוע שעבר, המתוארך ל- 21 בנובמבר. 

התכתובת בין שני השותפים בחברת מישורים שהגיעה ל"כלכליסט" - בהמשך לחשיפת נושאי המחלוקת ביניהם הבוקר בעיתון - מבהירה עד כמה היחסים בין השניים הידרדרו בשבועות האחרונים.

בלוטרייך ושניידר, צילום: גלעד קוולרצ בלוטרייך ושניידר | צילום: גלעד קוולרצ'יק, באדיבות ONE בלוטרייך ושניידר, צילום: גלעד קוולרצ

שניידר מאשים את בלוטרייך באחריות ל"דיווח מטעה וכוזב בדוחות השנתיים של 2017 של מישורים וסקייליין. זאת "אודות היקף המשרה שלך (100%) באותן חברות, ועניינים נוספים. פעולותיך באתר הנופש הורסשו 'ניפחו' את הערכת השווי של הנכס ואת שוויה של החברה הציבורית.

"מצגי שווא אלה גרמו למרשי להתקשר עמך בעיסקת מכירת מניות של החברה הציבורית", כתב קלגסבלד שצירף למכתב תכתובת בין שניידר ובלוטרייך שכתב לו כי ביצוע העיסקאות (להכנסת שניידר לעיסקה) מותנה בבדיקה של בלוטרייך מול עו"ד ישראלי, ובדיקה כזו נערכה ולא נמצאה בעיה. מרשי ביקשני לנסות ולהגיע עמך להסכמות בדבר פיצוי או סעדים אחרים המגיעים למרשי או לחברה. אם הסכמות לא יושגו תוך 14 יום משליחת המכתב, ננקוט נגדך בצעדים משפטיים".

בלוטרייך השיב באמצעות עו"ד ברקמן במכתב ב-21 בנובמבר כי "שניידר מנסה להלך אימים על בלוטרייך שייסד את החברה לפני 28 שנה ומאז "פועל ללא רבב למען מישורים". בקרמן ציין כי "בלוטרייך לא יכנע לדרישות סחטניות של מי שבא זה מכבר למישורים ופועל בשיטות של אלימות ואיומים".

ברקמן טען במכתב כי דווקא שניידר הוא זה שמעורב בחשד לביצוע עבירות ני"ע. "חרף העובדה ששניידר לא מונה ולא הוסמך מעולם לתפקיד כלשהו במישורים, או להיות מעורב בניהולן היומי של סקייליין ומישורים, הרי ששניידר באמצעות פונקציונרים במישורים וסקייליין, הנאמנים לו, מתערב באופן פעיל ופסול בניהולן השוטף של החברות. התברר לנו כי הוא מקבל דיווחים שוטפים ומידע מלא על התנהלותן ועסקיהן, לעיתים עוד לפני דיון כלשהו באורגנים של הקבוצה.

בלוטרייך האשים את לאיין בכך שלעיתים העביר לשניידר מידע שלא העביר לבלוטרייך שמשמש יו"ר סקייליין, או העביר אותן באיחור אליו. "לאיין שמונה עפ"י המלצת שניידר לא גילה בעת מינויו, וכך גם שניידר, את היותם שותפים עסקיים והקשרים ארוכי השנים ביניהם. לאיין משמש כזרוע ארוכה של שניידר במקום לפעול לטובת סקייליין ובעלי מניותיה. שניידר הוא דירקטור צללים ואחראי באחריות מלאה לנעשה בקבוצה, ופועל תוך החזקת מידע פנים", כותב ברקמן שמאשים את שניידר ולאיין ב"הולכה בכחש של סקייליין בעיסקת הקמינים".

מישורים הודיעה היום על הקמת ועדה שתבדוק את הטענות של שני השותפים.

כפי שנחשף, עיקר האירוע נסוב סביב רכישה של קמינים בהיקף של 300 אלף דולר, שסקייליין רכשה עבור שני פרויקטים שלה באמריקה הצפונית בנובמבר 2017. הקמינים נרכשו מחברה ששניידר הוא בעל השליטה בה ומנכ"ל סקיייליין בלייק לאיין הוא בעל מניות בה.

בלוטרייך טוען כי שניידר ולאיין לא דיווחו לדירקטוריון החברה כי החברה היא בבעלותם, ולא על עצם היותם שותפים עסקיים בעלי היכרות מוקדמת. בהתאם, לא דווח כי מדובר בעיסקת בעלי עניין עם פוטנציאל לניגוד עניינים. "לאיין אף הסתיר את הדבר בתצהיר בעלי עניין עליו חתם, הן בעת מינויו לתפקיד, והן פעם נוספת בשלהי 2017", מאשים בלוטרייך.

מהתכתובת בין השניים עולה כי הם שכרו עורכי די מובילים שייצגו אותם בעימות. בלוטרייך שכר את שירותיו של עו"ד רוני ברקמן ושניידר את שירותיו של עו"ד דורי קלגסבלד. את החברה מייצג עו"ד מורן מאירי.

העימות בין השניים החלל במכתב ששלח שניידר ב-15 בנובמבר באמצעות עו"ד קלגסבלד, שבו הטיח האשמות חמורות בבלוטרייך: "לאחרונה התבררו למרשי עובדות שונות המצביעות על כך שפעלת ואתה ממשיך לפעול בענייני החברה הציבורית, תוך הפרת חובותיך כדירקטור וכבעל שליטה בניגוד לחוק החברות הציבוריות.

"הפעולות פגעו בחברה וגרמו לה ולי נזקים משמעותיים. בחלק מהמקרים הפעולות עולות כדי עבירה פלילית של רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. אציין את פרשת שוברי הכניסה לאתר הורסשו ריסורט (אתר סקי של סקייליין בקנדה), ודרך הצגת הוצאות השיווק של אתר זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות