אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגיש התביעה הנגזרת נגד לבייב: "לבטל את הפטור מתביעות שקיבל בהסדר אפריקה" צילום: אביגיל עוזי

פרסום ראשון

מגיש התביעה הנגזרת נגד לבייב: "לבטל את הפטור מתביעות שקיבל בהסדר אפריקה"

רו"ח רפאל כהן שהגיש את התביעה בטענה לתרמית כביכול של לבייב בעסקת ז'פרוז'יה באוקראינה, טוען כי לבייב זכה בפטור בעוד שמביהמ"ש הוסתר המידע על חקירת החברה של לבייב בפרשת הברחת היהלומים מרוסיה לישראל

28.11.2018, 15:47 | ליטל דוברוביצקי

רו"ח רפאל כהן, מגיש התביעה הנגזרת נגד לב לבייב, לשעבר בעל השליטה באפריקה ישראל, טוען כי בית המשפט המחוזי בתל אביב שאישר פטור מתביעות אשיות ללבייב כחלק מהסדר החוב באפריקה ישראל השקעות הוּלך שולל.

קראו עוד בכלכליסט

כהן, טוען כי "בשבועות האחרונים הסתבר, כי בהליך מתן הפטור לבעל השליטה לב לבייב הוּלך בית המשפט שוֹלל תוך שהוסתר ממנו מידע רב, באופן שהביא לכך שמערכת בתי המשפט העניקה 'חסינות מתרמית' לאדם שמשטרת ישראל טוענת כי הוא מנהל עסקיו 'כארגון פשע'. אותו לבייב 'העומד בראש מצעד החשודים'... קיבל

פטור במסגרת הסדר הנושים שאושר בפסק דינו של בית המשפט מיום 2.9.2018... כאשר המידע על ההונאות לא גולה לכבוד בית משפט זה, לנושים, ולבית המשפט המחוזי מרכז הדן בתביעה הנגזרת".

לב לבייב, צילום: אביגיל עוזי לב לבייב | צילום: אביגיל עוזי לב לבייב, צילום: אביגיל עוזי

התביעה הנגזרת של רו"ח כהן הוגשה בטענה לתרמית כביכול של לבייב בעסקת ז'פרוז'יה באוקראינה. מדובר בעסקת נדל"ן שביצעה חברה בת של אפריקה ישראל.

עוד מבקש התובע הנגזר מנשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א איתן אורנשטיין "לברר מדוע הוסתרו ההונאות מבית המשפט. יש להניח כי דעתו הלא נוחה של בית המשפט ממתן הפטור ללבייב הייתה מתחזקת עשרות מונים לו היה חשוף למידע זה", נטען.

מנגד, הנאמנים למחזיקי אגרות החוב של אפריקה ישראל השקעות, דחו אף הם את טענות התובע הנגזר במכתב שנשלח ב-6 בנובמבר.

את רו"ח רפאל כהן מייצגים עורכי הדין יאיר ליבוביץ וברוריה שריר-הראל ממשרד ב. לוינבוק ושות' ועו"ד מנחם גלברד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות