אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הפרסום על ניגוד עניינים: שופרסל דוחה הדיון על מינוי שלמה נס לדירקטור צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

לאחר הפרסום על ניגוד עניינים: שופרסל דוחה הדיון על מינוי שלמה נס לדירקטור

החברה הודיעה שהיא דוחה את הדיון במינוי ב-45 יום, עד תום מועד הקפאת ההליכים לקו-אופ, בה מכהן נס כנאמן. מוקדם יותר נחשף ב"כלכליסט" כי עו"ד נס שמונה הבוקר לנאמן רשת קו-אופ לא דיווח לבית המשפט כי הוא אמור להתמנות מחר לדירקטור בשופרסל, למרות שעל פניו מדובר בפוטנציאל לניגוד עניינים שכן מדובר ברשתות מתחרות

28.11.2018, 19:50 | נורית קדוש וענת רואה

בהמשך לחשיפת "כלכליסט" כי עו"ד שלמה נס שמונה הבוקר כנאמן לרשת קו-אופ לא דיווח לבית המשפט שהוא אמור להתמנות מחר לדירקטור חיצוני בשופרסל, הודיעה שופרסל כי היא דוחה את הדיון במינוי ב-45 יום - עד תום מועד הקפאת ההליכים לקו אופ, בה מכהן נס כנאמן. "ככל שמר שלמה נס לא ימונה כדירקטור חיצוני, תפעל החברה לזימון אסיפה כללית למינוי דירקטור חיצוני אחר", נכתב בהודעתה למשקיעים.

קראו עוד בכלכליסט

"נודע לחברה כי מר שלמה נס מונה על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים כנאמן של חברת קו-אופ ישראל. לפיכך, מבקשת החברה, לדחות את הדיון במינויו כדירקטור חיצוני לאסיפת המשך, וזאת לצורך השלמת הבדיקות הנדרשות בקשר עם כשירותו של מר נס לכהן כדירקטור חיצוני בחברה לאור מינוי זה".

עוד הודיעה החברה, כי אסיפת ההמשך שעל סדר יומה מינוי נס כדירקטור חיצוני תיערך ביום 13 בינואר 2019. למעט דחיית הדיון בנושא מינוי מר שלמה נס כדירקטור חיצוני, לא יחול כל שינוי במועד האסיפה ובהחלטות שעל סדר יומה.

עו"ד שלמה נס, צילום: אוראל כהן עו"ד שלמה נס | צילום: אוראל כהן עו"ד שלמה נס, צילום: אוראל כהן

כפי שנחשף כאמור ב"כלכליסט" מוקדם יותר הערב, נס לא דיווח על מינוי הצפוי לדירקטור, זאת למרות שעל פניו מדובר בפוטנציאל לניגוד עניינים, שכן מדובר ברשתות מזון מתחרות.  על ניגוד העניינים לכאורה בכהונה בשני התפקידים, אפשר ללמוד מכוונת שופרסל שנחשפה ב"כלכליסט", להעביר לידיה את פעילות ההפצה של קו-אופ ישראל – בה משמש נס כנאמן, בחניות במרחב הכפרי. עוד עולה מבקשת שופרסל, שבמידה והחנויות העירוניות של קו-אופ לא יימכרו כמקשה אחת, היא מעוניינת לרכוש ממנה מספר חנויות בירושלים, בה אינה מחזיקה בנתח שוק גבוה בהתאם לפרק התחרות הגאוגרפית בחוק המזון.

היום מונה נס כנאמן לרשת קו-אופ ישראל, שנקלעה לקשיים תזרימיים. בעקבות הקשיים שנחשפו ב"כלכליסט", הגישה אגודת הקו-אופ שלשום בקשה להקפאת הליכים למשך 3 חודשים. בדיון בבקשה שהתקיים אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים קבע השופט אלכסנדר רון: "ראוי לאשר את הבקשה להקפאת הליכים ל-45 יום מהיום. חשוב להעמיד את החברה על פסים הולמים, הן מנקודת המבט של העובדים והן מזו של יתר הנושים, כמו גם מנקודת מבטם של בעלי המניות.

"חשובה גם מעורבותו של רשם האגודות השיתופיות. נדרשים לכל הפחות שני נאמנים, ואינני בטוח שלא יהיה גם נאמן שלישי. מקובלת עמדת הכנ"ר שאחד יהיה עו"ד והשני רו"ח. אינני מוציא מכלל אפשרות להוסיף נאמן שלישי במעלה הדרך". השופט מינה בשלב זה כנאמנים את נס ואת רו״ח חן ברדיצ'ב.

מטעם עו"ד שלמה נס נמסר בתגובה: "עו"ד שלמה נס לא מונה ולא מכהן בשום תפקיד בשופרסל. הגורמים המוסדיים בשוק ההון ביקשו למנותו כדירקטור לציבור במסגרת העובדה ששופרסל עברה לשליטת הציבור. לאחר שמונה היום לנאמן ברשת קו-אופ, ועל מנת למנוע חשש אף למראית העין לניגוד עניינים, הורד מינויו מסדר היום ולא יעלה להצבעה באסיפה המשותפת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות