אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טייסי כים ניר לביהמ"ש: "לפרק את החברה, אין אמון בנאמנת" צילום: מאיר אזולאי

טייסי כים ניר לביהמ"ש: "לפרק את החברה, אין אמון בנאמנת"

במכתב שצורף כנספח לבקשה טענו הטייסים: "איבדנו את האמון בנאמנת ואיננו רוצים להמשיך ולשתף פעולה עמה הנאמנת בתהליך ההקפאה ומכירת החברה. במידה שלא תתקבל פנייה זו היננו מבקשים לקבל מכתב פיטורים לאלתר"

29.11.2018, 08:44 | ליטל דוברוביצקי

סערה בקבוצת כים ניר: 27 מ־31 טייסי החברה, העוסקים בכיבוי אש אווירי ובריסוס, ביקשו אתמול מבית המשפט המחוזי להעביר את החברה להליך של פירוק, ומאיימים בפיטורים. עוד ביקשו הטייסים, באמצעות עוה"ד גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין, לבטל את צו הקפאת ההליכים לכים ניר.

קראו עוד בכלכליסט

 

במכתב שצורף כנספח לבקשה טענו הטייסים: "איבדנו את האמון בנאמנת ואין אנו רואים כל סיבה ורצון להמשיך ולשתף פעולה עם הנאמנת בתהליך ההקפאה ומכירת החברה. אנו מבקשים להקדים את המאוחר ולפנות מיידית לתהליך של פירוק החברה. במידה שלא תתקבל פנייה זו היננו מבקשים לקבל מכתב פיטורים לאלתר". אותם טייסים טוענים כי "במשך תקופת ההקפאה בה נמצאת כים ניר, אנו סופגים התנהלות פוגענית המלווה בהאשמות כלפי עובדים, פגיעה בתנאי העבודה וכן ניתוק מוחלט וחסר תקשורת עם הוועדים מצד הנאמנת".

חברת התעופה כים ניר ניהול שירותי תעופה ונתיבי אוויר, המעסיקה כ־120 עובדים, הגישה לפני כחודש בקשת הקפאת הליכים לבית המשפט המחוזי מרכז. זאת לאחר שצברה חובות של כ־24 מיליון שקל.

מטוס ריסוס של כים ניר, צילום: אפי שריר מטוס ריסוס של כים ניר | צילום: אפי שריר מטוס ריסוס של כים ניר, צילום: אפי שריר

בבקשה נטען כי הקבוצה משמשת כיום כיחידה הלאומית לכיבוי אווירי באמצעות טייסת כיבוי (14 מטוסים מסוג אייר טרקטור), שהוקמה על ידה לאחר שהתקבלו מסקנות אסון הכרמל, והיא למעשה טייסת הכיבוי הבלעדית בישראל. בבקשה נטען כי קבוצת כים ניר היא הגדולה מבין חברות התעופה בתחום התעופה החקלאית, והמובילה בתחום זה. הקבוצה מספקת גם שירותי ריסוס ודישון אווירי. בית המשפט מינה לתפקיד הנאמנת של הקבוצה את עו"ד ניצה פוזנר.

עו"ד פוזנר אמרה בתגובה: "אני מצרה על ניסיון של קבוצת עובדים (טייסים) לטרפד את הליך הקפאת ההליכים והליך ההזמנה להציע הצעות המצוי בעיצומו. תגובה לגופם של דברים כמובן תוגש לביהמ"ש המפקח על הקפאת ההליכים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות