אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד 150 מיליון שקל דיבידנד בדלק - 490 מיליון שקל מתחילת 2018 צילום: עמית שעל

עוד 150 מיליון שקל דיבידנד בדלק - 490 מיליון שקל מתחילת 2018

קבוצת דלק סיימה את הרבעון השלישי עם זינוק של 113% ברווח הנקי המנוטרל ל-323 מיליון שקל - ההכנסות טיפסו ב-27% ל-2.3 מיליארד שקל; התרומת של מאגר תמר לרווחי הקבוצה זינקה ב-161% ל-123 מיליון שקל

29.11.2018, 11:21 | חזי שטרנליכט

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה מדווחת הבוקר (ה') על התוצאות הכספיות שלה לרבעון השלישי. הקבוצה רשמה עלייה של 113% ברווח הנקי - בנטרול האירוע החד פעמי של מכירת 9.25% ממאגר תמר ברבעון המקביל.

הרווח הנקי הרבעוני עמד על 323 מיליון שקל, מול 151 מיליון שקל ברבעון השלישי המקביל אשתקד (בנטרול המכירה האמורה של ההחזקה במאגר תמר). הכנסות הקבוצה ברבעון הסתכמו ב-2.3 מיליארד שקל, לעומת 1.8 מיליארד שקל ברבעון המקביל, צמיחה של 27%.  

קראו עוד בכלכליסט

דלק נהנתה מעלייה ברווחים בזכות ביקושים גבוהים לגז מתמר, וכן מהעלייה בקצב ההפקה בפרויקטים של חברת חיפושי האנרגיה איתקה שפועלת בים הצפוני. עוד נהנתה דלק מהעלייה החדה ברווחי חברת הביטוח הפניקס.

פעילות חיפושי והפקת הגז מתמר תרמה לרווח הנקי של קבוצת דלק 123 מיליון שקל ברבעון השלישי, זינוק של 161% בהשוואה לרבעון המקביל - אז תרמה הפעילות 47 מיליון שקל. איתקה תרמה רווח של 88 מיליון שקל, מול 43 מיליון שקל ברבעון המקביל (בדלק מציינים כי ב-2017 לא נכלל רווח חשבונאי כתוצאה מרכישת איתקה).

בהקשר של פעילות איתקה אמר מנכ"ל הקבוצה אסי ברטפלד ש"לאחר השלמת הליכי המימון מחדש ורכישת הזכויות של השותפים במאגר סטלה, צפויה איתקה לייצר תזרים מזומנים חזק בשנת 2019, ובכוונתנו להמשיך ולפתח את הפעילות באזור זה, בין השאר גם באמצעות חיבור מאגרי לוויין הנמצאים בסמוך למאגר סטלה לפלטפורמת ההפקה שנרכשה על ידי איתקה, כחלק מרכישת זכויות השותפים, ובכך לייצר מקור הכנסה חשוב נוסף לאיתקה ולקבוצה".

שתי פעילויות חלשות יותר של קבוצת דלק הן פעילות רשת תחנות הדלק של הקבוצה בארץ, הנושאות את שמה. פעילות זו דרכה במקום ותרמה רווח של 34 מיליון שקל לתוצאות הקבוצה. בנוסף יבואנית הרכב "דלק רכב" רשמה צניחה ותרמה רווח של 4 מיליון שקל, ירידה חדה של 71% ביחס לרבעון המקביל.

דירקטוריון החברה החליט על חלוקה של דיבידנד בהיקף של 150 מיליון שקל שישולם בדצמבר הקרוב שמצטרף ל-3 חלוקות דיבידנדים נוספות שבוצעו מוקדם יותר השנה, בהיקף של 340 מיליון שקל. בסה"כ חילקה הקבוצה 490 מיליון שקל לבעלי המניות מאז סוף אפריל.

בקבוצת דלק ציינו כי ברבעון הנוכחי נרשם שיא במכירות הגז הטבעי והקונדנסט מתמר, אשר עלו בכ-7.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ועמדו על כ-BCM 2.8. נכון למועד פרסום הדוחות כבר הושלמו כ-70% מהעבודות לפיתוח לווייתן, והזרמת הגז מהמאגר צפויה להתבצע כבר במהלך 2019.

תרומת הפניקס לרווח הנקי הרבעוני עמדה על 269 מיליון שקל. במהלך החודשים האחרונים התקשרה קבוצת דלק עם שלושה תאגידים בנקאיים בעסקאות החלף (SWAP) למכירת כ-14.7% מההון המונפק והנפרע של הפניקס, במחירי שוק. העסקאות בוצעו בתמורה במזומן שקיבלה הקבוצה בסכום כולל של כ-770 מליון שקל. בנוסף, נמכרו כ-1.4% ממניות הפניקס בתמורה לכ- 75 מיליון שקל. לאחר ביצוע העסקאות עדיין נותרו בידי הקבוצה כ-30% מההחזקות בחברת הפניקס - הקבוצה מנהלת מגעים עם מספר גופים למימוש החזקותיה בחברה.

 

אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק , צילום: עמית שעל אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק | צילום: עמית שעל אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות