אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל יוניליוור פול פולמן פורש מהתפקיד צילום: בלומברג

מנכ"ל יוניליוור פול פולמן פורש מהתפקיד

פולמן הוביל את קבוצת המזון ומוצריה הצריכה האנגלו-הולנדית במשך 10 השנים האחרונות; מחליפו בתפקיד, אלן ג'ופה, כיהן עד כה כראש מחלקת מוצרי יופי וטיפוח של יוניליוור

29.11.2018, 10:27 | מיקי גרינפלד

מנכ"ל יוניליוור (Unilever) פורש: קבוצת המזון ומוצרי הצריכה האנגלו-הולנדית מודיעה הבוקר (ה') כי פול פולמן (Paul Polman) הודיע לה על החלטתו לפרוש מהתפקיד, לאחר כהונה של 10 שנים כמנכ"ל החברה. מחליפו של פולמן יהיה אלן ג'ופה (Alan Jope), ראש מחלקת מוצרי יופי וטיפוח ביוניליוור.  

קראו עוד בכלכליסט

פולמן ההולנדי (62) מונה לתפקיד בתחילת 2009, לאחר שלוש שנים בתפקידי הנהלה בכירים בנסטלה, אליה הגיעה מפרוקטר אנד גמבל. פולמן יעזוב את התפקיד ב-1 בינואר 2019 – והוא ילווה את ג'ופה כיועץ במחצית הראשונה של 2019. בתחילת יולי יעזוב סופית את החברה.

אחת היוזמות החשובות ביותר שהוביל פולמן בשנתיים האחרונות בוטלה בסופו של דבר. הנהלת יוניליוור קיבלה בשנה שעברה החלטה אסטרטגית לסיים את הפיצול ולעזוב את הפעילות בבריטניה לטובת הולנד – אך בחודש שעבר החליטה לבטל את ההחלטה.

החברה החליטה לפרק את המבנה האנגלי-הולנדי שלה בעקבות סקירה עסקית מעמיקה שבוצעה בעקבות ההשתלטות הכושלת של קראפט-היינץ בשנה שעברה. מטרת התוכנית הייתה להפוך את החברה ליותר יעילה על רקע שוק הצרכנים המשתנה במהירות. אך יונילבר הודיעה שהיא מכירה בכך שהרעיון לא זכה לתמיכה מצד קבוצה משמעותית של בעלי מניות ולכן היא החליטה לסגת ממנו.

פולמן, צילום: בלומברג פולמן | צילום: בלומברג פולמן, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות