אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איסלנדאייר יורדת מרכישת חברת הלואו קוסט Wow Air – הקרונה האיסלנדית צונחת

איסלנדאייר יורדת מרכישת חברת הלואו קוסט Wow Air – הקרונה האיסלנדית צונחת

בהודעה שמסרה לרשות ני"ע האיסלנדית טענה איסלנדאייר כי "יש סיכוי נמוך שכל התנאים לרכישה ימולאו" עד לפגישת בעלי המניות. בשוק האיסלנדי חוששים מכך שכישלון המיזוג מהווה בשורות רעות עבור הכלכלה המקומית, שהתלות שלה בתיירות הופכת לגדולה יותר ויותר

29.11.2018, 17:37 | שירות כלכליסט

חברת התעופה האיסלנדית איסלנדאייר הודיעה היום (ה') כי היא מבטלת את הצעתה לרכוש את חברת הלואו קוסט וואו אייר (Wow Air), האיסלנדית גם כן, פחות מחודש לאחר שהכריזה על העסקה. בהודעה שמסרה לרשות ני"ע האיסלנדית ביום שני, טענה איסלנדאייר כי "יש סיכוי נמוך שכל התנאים לרכישה ימולאו" עד לפגישת בעלי המניות ביום שישי, ה-30 בנובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

מטוס של WOW Air מטוס של WOW Air מטוס של WOW Air

"הרכישה המתוכננת של איסלנדאייר את Wow Air לא תצא לפועל", הכריז היום רשמית המנכ"ל הזמני של החברה, בוגי נילס בוגסון. "הדירקטוריונים וההנהלות של שתי החברות עבדו ברצינות על הפרויקט הזה, כך שהמסקנה הזו בהחלט מאכזבת". סקולי מוגנסן, מייסד ומנכ"ל Wow Air, הוסיף כי זה היה פרויקט מאתגר. "מראש היה ברור כי מדובר במשימה שאפתנית להשלים את תנאי רכישת המניות בפרק הזמן הקצר הזה".

הקרונה האיסלנדית נופלת ב-0.9% מול היורו ונסחרת ברמה של 142.28 קרונה ליורו, על רקע חששות בשוק מכך שכישלון המיזוג מהווה בשורות רעות עבור הכלכלה המקומית, שהתלות שלה בתיירות הופכת לגדולה יותר ויותר.

לפי התכנון המקורי, עליו הכריזו מוקדם יותר החודש, איסלנדאייר אמורה הייתה לרכוש את החברה היריבה בעסקת מניות. רק לפני חודשיים אמר מוגנסן כי הוא מתכנן ב-18 החודשים הקרובים לצאת בהנפקה ציבורית ראשונה (IPO), לגיוס 200-300 מיליון דולר. עם זאת, ביום שלישי האחרון החברה פרסמה אזהרת רווח וציינה כי היא מנסה להשיג מימון ארוך טווח.

"לפרסומים שליליים על הבריאות הפיננסית של החברה הייתה השפעה שלילית חזקה יותר על מצב המכירות והאשראי מכפי שציפינו", נמסר בהצהרה מהחברה. עבור מחצית השנה הראשונה דיווחה החברה על הפסד של קרוב ל-60 מיליון דולר.

בשנה שעברה הודיעה החברה כי תציע טיסות מישראל לאיסלנד, ומשם ליעדי המשך בארה"ב, במחירים זולים של כ-150 דולר, אולם בחודש יולי הודיעה כי תעצור את הפעילות בקו עד מרץ 2019. החברה קיבלה מענק נדיב ממשרד התיירות - בגובה של 750 אלף יורו - כדי לטוס לישראל, ולפי גורמים העוסקים בתחום החברה תשוב לטוס לארץ בקיץ 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות