אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העסקה עם ג'נריישן קפיטל הקפיצה את פעילות להב אל.אר: ההכנסות זינקו פי 6 צילום: חיים הורנשטיין

העסקה עם ג'נריישן קפיטל הקפיצה את פעילות להב אל.אר: ההכנסות זינקו פי 6

ההכנסות של להב אל.אר ברבעון השלישי הסתכמו ב-26 מיליון שקל, הרווח הנקי עמד על 21 מיליון שקל לעומת הפסד של 3.6 מיליון שקל; קרן התשתיות רכשה 50% מהחברה הבת של להב אל.אר - להב הרים ירוקים - תמורת 34 מיליון שקל

29.11.2018, 20:10 | חזי שטרנליכט

רכישת נכסים בגרמניה והשלמת עסקה בתחום האנרגיה הירוקה עם קרן ג'נריישן קפיטל, קרן התשתיות של ארז בלשה ויוסי זינר, סידרה לחברת להב אל.אר הקטנה שבשליטת אלי להב (44.4%), זינוק חד בהיקפי הפעילות שלה.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות של להב אל.אר זינקו ברבעון השלישי פי שישה ביחס לתקופה המקבילה והסתכמו ב-26 מיליון שקל והחברה רשמה רווח נקי של 20.9 מיליון שקל מול הפסד של 3.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הסיבה העיקרית לעלייה החדה בהכנסות נבעה מעסקה עם קרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל (Generation Capital). במהלך ספטמבר רכשה קרן התשתיות של ארז בלשה ויוסי זינגר 50% מהחברה הבת להב הרים ירוקים, תמורת הזרמה של כ-34 מיליון שקל לתוכה. להב הרים ירוקים הייתה חברה בת בבעלות מלאה של להב אל.אר. לאחר העסקה, מחזיקים להב אל.אר וקרן ג'נריישן קפיטל בחלקים שווים בחברה.

אלי להב, צילום: חיים הורנשטיין אלי להב | צילום: חיים הורנשטיין אלי להב, צילום: חיים הורנשטיין


        

במקביל, רכשה להב הרים ירוקים באופן מיידי (Back to Back) את השליטה בחברת סולגרין הציבורית הפועלת בתחום האנרגיה הירוקה. העסקה כללה רכישת 65% מהון החברה ובנוסף אופציות סחירות לכ-4% נוספים. העסקה להשתלטות על סולגרין הציבורית נעשתה בתמורה לכ- 39 מיליון שקל. כאשר מרבית תמורת ההזרמה של הקרן ל'להב הרים ירוקים' יועדה למטרה זו.

סולגרין, בדומה ללהב הרים ירוקים, פועלת בהפעלת מתקני אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו-וולטאית. בבעלותה 95 מתקנים קטנים סולארים לייצור חשמל בהספק מותקן מצטבר של כ-4.3 מגה. עם השלמת העסקאות, להב אל.אר וג'נריישן קפיטל פעלו למיזוג בין סולגרין ולהב הרים ירוקים, צעד שיאפשר יצירה של מסת נכסים פעילים, וריכוז הפעילות בתחום האנרגיה הירוקה תחת פלטפורמה אחת.

סיבה נוספת לעלייה בהכנסות של להב אל.אר ברבעון השלישי נבעה מרכישת מחצית מההחזקות בבית מלון בעיר לנגן בגרמניה בכ-17.7 מיליון יורו, ועוד מרכזים מסחריים בקרוב ל-10 מיליון יורו בערים נוספות. בגין כל העסקאות הנ"ל נרשמו בתשעת החודשים הוצאות העסקה בסך של כ-4.1 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות