אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמדים הבולטים במירוץ החיפוש אחר יו"ר למועצת הכבלים והלוויין צילום: איתמר פרל ונמרוד קמחי

המועמדים הבולטים במירוץ החיפוש אחר יו"ר למועצת הכבלים והלוויין

ל"כלכליסט" נודע כי ירון דקל, ישראל פריד, מוטי שקלאר, מירי נאור ומימון שמילה צלחו את שלבי הסינון המוקדמים של ועדת האיתור והוזמנו לשיחה עם חברי הוועדה

02.12.2018, 08:26 | יואב סטולר

ירון דקל, ישראל פריד, מוטי שקלאר, מירי נאור ומימון שמילה: אלו שמות המועמדים הבולטים והישירים לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין מטעם ועדת האיתור, אשר הוזמנו לשיחה עם חברי הוועדה - כך נודע ל"כלכליסט".

חמשת המועמדים הללו, כמו גם מספר מועמדים נוספים, צלחו את שלבי הסינון הראשוניים של ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן. החיפוש אחר יושב ראש קבוע למועצה מתנהל מאז חודשי הקיץ, כאשר מי שמחזיק בתפקיד ממלא המקום הוא אשר ביטון, חבר המועצה ואיש משרד התקשורת.

קראו עוד בכלכליסט

עד לסיום מלאכת האיתור צפויים לעבור מספר שבועות בודדים, בסיומם צפויה הוועדה להמליץ את שמותיהם של שלושה בלבד לשר התקשורת, איוב קרא. השר יזמן את אלו לפגישה שתוביל בהמשך להגשת מועמד אחד אל ועדת גילאור לבחינת מינויים בכירים בשירות הציבורי, כשלבסוף, אם יצלח את בחינתה, יובא המינוי לאישור הממשלה. כל אלו מוסיפים להליך עוד זמן רב, כשבינתיים חלפו חודשים מאז עזבה יפעת בן חי שגב את תפקיד יו"ר המועצה.

ירון דקל, צילום: איתמר פרל ונמרוד קמחי ירון דקל | צילום: איתמר פרל ונמרוד קמחי ירון דקל, צילום: איתמר פרל ונמרוד קמחי

למועמדים רזומה עשיר בשוק התקשורת בישראל. דקל, מפקד גלי צה"ל לשעבר, המשמש כיום כמגיש אקטואליה בתחנה הצבאית, סיים רק לאחרונה הליך איתור דומה לתפקיד מנכ"ל הרשות השנייה, בו הגיע ליישורת האחרונה, אך הפסיד לטובת מישל קרמרמן. פריד הודיע לפני כחודש על פרישתו מניהול רדיו גלי ישראל, המשדרת באזור יהודה ושומרון ובירושלים.

שקלאר היה יושב ראש מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, מנכ"ל רשות השידור וב־2014 היה ממקימי ערוץ 20. מימון שמילה כיהן כבר כממלא מקום יו"ר המועצה ונחשב לאחד מהבקיאים ביותר בתחום התקשורת כשהוא מגיע מרקע ההנדסי. עורכת הדין מירי נאור־אליאס היא סמנכ"לית הרגולציה ומשאבי האנוש בערוץ 20. נאור־אליאס אמנם עלתה לשלב הראיונות, אלא שגורמים ששוחחו עם "כלכליסט" הביעו סקפטיות לגביי סיכוייה להתמנות בתפקיד בסופו של דבר בעקבות ניגוד העניינים שהם מייחסים לה על רקע קשריה עם ערוץ 20 וקברניטיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות