אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוקלנד מעכבת דו"חות לרבעון השלישי

ברוקלנד מעכבת דו"חות לרבעון השלישי

החברה הסבירה כי בשל גיבוש תוכנית הבראה לחברה, ובשל תלותה בקבלת נתונים מצדדים שלישיים, אין היא יכולה לעמוד בדד ליין של ה-30 בנובמבר - ברוקלנד ציינה כי היא פועלת לפרסמם "בדחיפות ובהקדם האפשרי".

02.12.2018, 08:02 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת ברוקלנד שבשליטת בועז גלעד, המנהלת מגעים עם מחזיקי האג"ח בישראל לפירעון חובותיה, נאלצה להודיע בלילה שבין שישי לשבת (זמן ישראל) כי תאחר בהגשת תוצאותיה לרבעון השלישי. זאת לאחר שחלף המועד האחרון שבו היה ניתן לפרסם את הדו"ח הכספי.  

קראו עוד בכלכליסט

ברוקלנד הודיעה כי על רקע גיבוש תוכנית הבראה לחברה, ובשל תלותה בקבלת נתונים מצדדים שלישיים והתארכות הזמן עד בחינת נתונים אלה, היא אינה מפרסמת את הדו"חות לרבעון במועד, כלומר עד 30 בנובמבר, וכי היא פועלת לפרסמם "בדחיפות ובהקדם האפשרי".

עוד עולה מההודעה, כי ברוקלנד נמצאת במה שהיא מגדירה גיבוש תוכנית הבראה כוללת, שבה החלה לאחר שדיווחה ב־12 בנובמבר על כינוס אסיפת מחזיקי אג"ח בשל מצבה. התוכנית אמורה לסייע במציאת פתרונות מימון — פתרונות שלטענת ברוקלנד עשויים להשפיע על ההנחות והאומדנים לצורך הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי.

עו"ד גיא גיסין, שמונה לייצג את מחזיקי האג"ח, החל בימים אלה במגעים עם הנהלת ברוקלנד. החברה פרסמה ביום שישי לאחר חצות (זמן ישראל) כתב התחייבות בפני נאמן האג"ח, רזניק פז נבו, ובו היא מתחייבת, בין היתר, לקבל על עצמה איסור של ביצוע דיספוזיציה בנכסיה. כלומר, לא להעביר נכסים או לקחת אשראים חדשים בפרויקטים שלה, אלא אם כן קיבלה את אישור הנאמן לכך.

לברוקלנד שתי סדרות אג"ח, א' ו־ב': הראשונה נפרעה ברובה ונותרו ממנה אג"ח רשומות בהיקף 21.5 מיליון שקל, ומסדרה ב' נותרו אג"ח בהיקף של 127 מיליון שקל. מחירן של אג"ח א' המשיך להישחק בסוף שבוע המסחר, והתשואה לפדיון עמדה על 617.9%. אג"ח ב' נסחרות בתשואה נמוכה יותר, כנראה משום שלמחזיקיהן יש חברה ייעודית עם נכסים המשמשים כרית ביטחון. מחירן עלה ביום חמישי ב־1.3%, לאחר שנחתך מתחילת נובמבר בכ־50%, והתשואה לפדיון שלהן עומדת על 98.8%.

מנכ"ל ברוקלנד בועז גלעד מנכ"ל ברוקלנד בועז גלעד מנכ"ל ברוקלנד בועז גלעד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ההספד מוקדם מדי
אני עוקב אחרי המהלכים של ברוקלנד, הכל נראה אמין ותקין, התגלעו מספר בעיות באתרי הבניה, דבר סביר, מקובל, וקורה הרבה בעבודות בנייה, ובדרך כלל הפתרונות מגיעים מהר, אני לא רואה מעילות, ולא רואה אפילו הפסדים, הבעיות הן טכניות, כמו קבלת אישורים, וביקוש דירות בפרוייקטים שקיימים שיבואו גם יבואו, בינתיים יש לחץ כספי וצריך סבלנות.
צפוני  |  07.12.18
2.
למגיב מספר 1 שרוצה לדעת מה הם אומרים
הם לא צריכים להגיד כלום, מי שלא עשה בדיקת נאותות והאמין לכל מילה זו הבעיה שלו, הם הציעו את הסחורה שלהם , מי שקנה זו הבעיה שלו, הם לא הסתירו שאין בטוחות, שהחברות רשומות באיי הבתולה , שחלק מהחברות לא יכולות לקבל אשראי בנקאי ומשתמשות בהלוואות בריביות גבוהות מאוד, שחלק מהיזמים כבר פשטו רגל פעם אחת , שהפרוייקטים תקועים זמן רב, הכל היה ידוע, אבל מי שקנה באותו הזמן בחר להתעלם מכל תמרורי האזהרה, אז מה זו אשמתם ?
מה הם אומרים ?  |  03.12.18
לכל התגובות