אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר רוצה קורקינט: מנהלת מגעים לרכישת Bird או Lime עוד השנה צילום: ינאי מנחם

אובר רוצה קורקינט: מנהלת מגעים לרכישת Bird או Lime עוד השנה

לפי מקורות The Information, ענקית שיתוף הנסיעות מנהלת מגעים עם שתי חברות השכרת הקורקינטים, במטרה לרכוש אחת מהן; החברה מנסה להאיץ את התהליך ולהגיע להסכם בחודש הקרוב, כדי להקדים את ליפט

02.12.2018, 09:28 | רפאל קאהאן
ענקית התחבורה השיתופית אובר מעוניינת לרכוש את בירד וליים, סטארט-אפים המפעילים שירותי קורקינטים חשמליים. על פי פרסום של אתר The Information מאמש (שבת), שנשען על מקורות שתודרכו בנושא, אובר מנהלת מו"מ עם שתי החברות.

קראו עוד בכלכליסט

אובר מנסה לסגור את הרכישות לפני סוף השנה, כך שהמגעים מתנהלים במלוא הקיטור; אם אחת העסקאות תצא לפועל, ככל הנראה שליפט, מתחרתה הגדולה של אובר בשוק שיתוף הנסיעות האמריקאי, תנסה לרכוש את החברה הנותרת - כשתנאי העסקה יהיו טובים יותר עבור הנרכשת, בשל מיעוט האלטרנטיבות המקומיות; לבירד וליים תשתית נרחבת בארה"ב, שלא ישתלם לליפט לבנות בעצמה.

קורקינטים של בירד בישראל, צילום: ינאי מנחם קורקינטים של בירד בישראל | צילום: ינאי מנחם קורקינטים של בירד בישראל, צילום: ינאי מנחם

בירד וליים פעילות מזה יותר משנה בשוק האמריקאי והחלו בהרחבת פעילותן גם לשוק הבינלאומי. ביולי האחרון הגיעה בירד גם לת"א, ולאחרונה התרחבה גם לרמת גן. ליים מחזיקה בפעילות בכ-70 ערים בארה"ב ואירופה וגם היא הודיעה לפני כחודשיים שתתחיל לפעול בישראל בסוף חודש אוקטובר - אך עד כה לא הופעלו הכלים שלה עדיין בארץ.

בעבר דווח שאובר וליפט מנסות לבנות פעילות השכרת קורקינטים חשמליים באופן עצמאי. אך לא ברור היכן עומדים כיום המאמצים שלהן. הניסיון של אובר לרכוש את בירד וליים מעיד שככל הנראה החברה מבינה שכדי להיכנס לשוק במהירות היא כנראה תהיה חייבת לרכוש חברה קיימת במקום להקים את הפעילות מאפס.

נושא התחבורה העירונית הזעירה מאוד חשוב לחברות שיתוף הנסיעות; אובר רכשה את חברת האופניים החשמליים Jump ב-200 מיליון דולר באפריל האחרון. כמו כן, השתתפה החברה בהשקעה בליים, במסגרת סבב של 335 מיליון דולר שהובילה גוגל ונצ'רס. ליפט, לעומתה, רכשה ביוני האחרון חברת אופניים חשמליים בכ-250 מיליון דולר. החברה הנרכשת, Motivate, מחזיקה בכ-80% מהשוק האמריקאי בתחום.

מנכ"ל בירד, טרוויס ואן דר זנדן, לא אישר ולא הכחיש את הדיווחים והסתפק בהצהרה ש"בירד אינה למכירה". ואולם, יכול להיות שמדובר בניסיון לשפר עמדות מול אובר במו"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות