אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השכרת רכב בחופשה בחו"ל – כיצד ניתן להוזיל את המחיר? קרדיט: Pixabay

השכרת רכב בחופשה בחו"ל – כיצד ניתן להוזיל את המחיר?

בכל שנה עולה מספר הישראלים היוצאים לחו"ל ורבים מהם שוכרים רכב במהלך החופשה ביעדים השונים מסביב לעולם. מתי הכי נכון לשכור רכב ולשלם פחות?

02.12.2018, 11:43 | בשיתוף שלמה sixt
מהפכת הלואו קוסט שהרעידה את עולם התעופה מסביב לעולם הביא איתה מספר שינויים בולטים בתפיסה הצרכנית של כלל השירותים הנכללים בקטגוריה, כגון טיסות פרטיות ועסקיות, נופשנים, בתי מלון, שירותי השכרת רכב ועוד. אם בעבר על מנת לזכות במחירים טובים היה עליכם להמתין לדקה התשעים ממש ממש לפני העליה למטוס, כיום המגמה התהפכה ועל מנת ליהנות מהמחירים הזולים ביותר, מומלץ דווקא להזמין כמה שיותר מוקדם את הטיסה, החדר בבית המלון או הרכב השכור בו חשקתם. ככל שתתחייבו זמן רב יותר, כך המחיר יהיה זול יותר. מהפכת מחירים זו שהחלה בקרב חברות התעופה, זלגה לאט והתבססה לה גם בקרב ספקי השירותים הנלווים לכל טיסה לחו"ל.

כיום, נוהג הנופש הישראלי לשריין לעצמו כמה שיותר זמן מראש את הטיסה והמלון אך את שירותי השכרת הרכב משאיר לסוף, מתוך תפיסה שבכל מועד הזמנת רכב, יוכל ליהנות ממגוון כלי הרכב שמחזיקות חברות השכרת הרכב ולבחור רכב בדיוק על פי הצורך והטעם האישי. כמו בכל התנהגות צרכנית, גם כאשר מדובר בהשכרת רכב, מחיר וזמינות הם עניין של היצע וביקוש. זמינות כלי הרכב להשכרה הוא תוצר ישיר של התקופה בשנה בה תרצו להזמין רכב, מכאן שאם אתם מתכננים חופשה בחו"ל באוגוסט כמו שאר בית ישראל, כדאי לכם להזמין את הרכב בו תרצו לנהוג כמה שיותר מהר. רק כך תוכלו ליהנות מהמחיר הטוב ביותר וממגוון כל הרכב הרחב ביותר העומד לרשותכם. נוסעים המזמינים רכב להשכרה ממש בסמוך למועד עלול לגרום למחסור בכלי הרכב שרציתם במסגרת התקציב שלכם בשל העומסים הנוצרים על חברות ההשכרה בתקופות בהן ישראלים רבים יוצאים לחו"ל.

אך לא רק בתקופת הקיץ והחגים, כיום ישנה עליה במספר הישראלים היוצאים לחו"ל גם בחודשי החורף, בדרך לחופשות קצרות במחירים נמוכים במיוחד, דילים מיוחדים או חופשות סקי. רבים מאותם נופשים מפספסים את תקופות ההשכרה המוזלות של חברות השכרת הרכב ולעיתים משלמים פרמיה גבוהה יותר עבור הרכב הדרוש להם לשהייה בחו"ל. דוגמא מובהקת ומוכרת היא שוכרי הרכב לחופשת הסקי השנתית, לנוסעים אלו דרוש רכב עם גגון או רכב עם עבירות בתנאי שלג ואלו נחטפים בתקופת העומס על ידי חובבי הסקי העושים דרכם מדי שנה לאתרי הסקי השונים באירופה.

בעיה זו עולה גם במהלך חודשים יולי אוגוסט, שהם העמוסים ביותר בלוח הטיסות השנתי. השכרת רכב בחו"ל בחברות השכרת הרכב הגדולות היא משימה לא פשוטה בחודשי הקיץ, לכן חשוב ביותר לשריין לעצמכם רכב כמה שיותר מהר, מיד כבר לאחר הזמנת כרטיס הטיסה.

"שם המשחק בשנתיים האחרונות הוא לא המחיר אלא הזמינות, מחיר זול ללא זמינות לא שווה דבר" מדגיש סמנכ"ל המכירות והשיווק בקבוצת הרכב שלמה SIXT, במילים אחרות, על הצרכן הישראלי להבין כי ציי הרכב של חברות השכרת הרכב השונות אמנם מגוון ביותר אך מוגבל, ובכל רגע מושכרים כלי רכב רבים בידי נופשים אחרים בעולם המתכננים את חופשתם ביעד המתוכנן. מגמה זו זהה להתנהלות השוק בישראל, השכרת רכב בישראל בתקופת השיא סובלת גם היא מבעיות זמינות בשל הגעת תיירים רבים לישראל המשכירים כלי רכב רבים.

כיצד תוכלו ליהנות מהשכרת רכב במכירים זולים?

הקפידו להזמין את הרכב השכור כבר במועד רכישת כרטיס הטיסה, הדבר נכון במיוחד לאלו המבקשים לשכור רכב מחברת השכרה מסויימת או המבקשים לשכור דגם ספציפי. מומלץ לאסוף את הרכב בתחנות ההשכרה העירוניות ולא בשדה התעופה הנחשב ליקר יותר. "אנחנו פועלים על פי תכנית ארוכת טווח, אמנם אנחנו רק בתחילת החורף אבל ערוכים כבר לעונת הנסיעות הקרובה והיינו הראשונים לפרסם את המחירונים לפסח ולקיץ" מסביר יעקובי. "אנו מזהים כבר עתה את הביקושים וממליצים להזמין רכבים לתקופות השיא כבר עכשיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות