אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצאות המימון שחקו את רווחי נתג"ז: הרווח צנח ב-66% צילום: עמית שעל

הוצאות המימון שחקו את רווחי נתג"ז: הרווח צנח ב-66%

חברת נתיבי הגז סיימה את הרבעון השלישי של השנה ברווח נקי של כ-9.5 מיליון שקל; מעלות העלתה את דירוג האשראי של נתג"ז מרמה של AA לרמה של AA+, "לאור הביקוש הגובר בישראל ואפשרויות הייצוא למדינות השכנות"

02.12.2018, 11:00 | ליאור גוטמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת נתיבי הגז (נתג"ז) סיימה את הרבעון השלישי של 2018 ברווח נקי של כ-9.45 מיליון שקל. כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו במהלך סוף השבוע האחרון. נתיבי הגז היא חברה ממשלתית שאחראית על הולכת הגז הטבעי ברחבי המדינה לרבות חיבור ופיתוח רשת ההולכה לירדן, מצרים ורצועת עזה.

קראו עוד בכלכליסט

עיון בנתוני החברה מעלה שסך הכנסות החברה מהולכת גז טבעי ומקיבולת אחסנה הסתכם ברבעון בכ-152 מיליון שקל, עלייה של כ-6.3% ביחס לרבעון השלישי של 2018. מנגד, הוצאות ההפעלה גדלו ברבעון המדווח לכדי כ-92 מיליון שקל, עלייה של כ-11.6% ביחס לשנה שעברה, זאת כתוצאה מחיבור מקטעי הולכה חדשים.

הרווח התפעולי של החברה רשם ירידה קלה וברבעון השלישי הסתכם בכ-54.5 מיליון שקל, זאת לעומת כ-55.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה, ירידה של כ-2%.

איתן פדן יו"ר חברת נתיבי הגז, צילום: עמית שעל איתן פדן יו"ר חברת נתיבי הגז | צילום: עמית שעל איתן פדן יו"ר חברת נתיבי הגז, צילום: עמית שעל

        

לצערה של החברה, הוצאות המימון ברבעון השלישי זינקו לכ-42 מיליון שקל, זאת לעומת 18 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד, לפי נתג"ז, מקור השינוי בעיקר בשינויים ב"ריבית והצמדה של אשראי לזמן ארוך", כמו גם עליית המדד.

בשורה התחתונה: החברה סיימה את הרבעון השלישי ברווח נקי של כ-9.45 מיליון שקל, צניחה של כ-66% לעומת רווח נקי של כ-28.25 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2017.

הבשורות היותר טובות מצד החברה הוא שיפור בדירוג האשראי שלה. חברת דירוג האשראי מעלות העלתה בסוף השבוע את הדירוג של נתג"ז מרמה של AA לרמה של AA+. אחד הנימוקים העיקריים לשיפור הוא "לאור הביקוש הגובר לגז טבעי בישראל והאפשרויות לייצוא למדינות השכנות", אפשרות שתזרים לחברה עשרות מיליוני שקלים בשנה, תלוי בהיקף המכירות.

בנוסף, נתג"ז מחדדת בדו"חותיה שסגירת ארבע משש יחידות ייצור החשמל הפחמיות בחדרה, פעולה שנקבעה במסגרת הרפורמה בחברת החשמל, עשויה להזרים לקופתה בין 60 ל-80 מיליון שקל לשנה, זאת מרגע הפעלת שתי יחידות כוח מונעות בגז טבעי שיחליפו את היחידות הפחמיות שיסגרו. ההקמה של יחידות הגז החדשות בחדרה מתוכננת לשנים 2022 עד 2023.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות