אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי אוקטובר הסוער: מה עשו קופות הגמל שלכם בנובמבר? צילום: shutterstock

אחרי אוקטובר הסוער: מה עשו קופות הגמל שלכם בנובמבר?

לפי מיטב דש, קופות הגמל יציגו תשואה ממוצעת של 0.4% בנובמבר; הגופים עם נטייה לחשיפה לישראל יציגו תשואה של עד 0.7%, בעוד הגופים שנוטים להשקעות מעבר לים צפויים להשיג תשואה צנועה של 0.1%; מתחילת השנה השיגו קופות הגמל תשואה חיובית ממוצעת של 1.8% בלבד

02.12.2018, 11:51 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אחרי חודש אוקטובר הקשה לשוק ההון, בעיקר מעבר לים, שבו חלק מקופות הגמל סיימו עם תשואות שליליות של יותר מ-2%, הגיע חודש נובמבר שהיה רגוע יותר. לפי הערכות של אבי ברקוביץ', משנה למנהל ההשקעות הראשי של מיטב-גמל ופנסיה, קופות הגמל במסלול הכללי הציגו תשואה של 0.4% בממוצע בחודש זה כתוצאה מעליות שערים בעיקר של שוק המניות בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

ברקוביץ' מעריך את טווח התשואה בין הקופות של 0.1% למטה ו-0.7% בקצה העליון. מתחילת השנה קופות הגמל רשמו בממוצע תשואה חיובית צנועה של 1.8% לפני דמי ניהול. האמיצים שחוסכים בקופות הגמל המנייתיות רשמו תשואה חיובית של 1.3% בטווח תשואה של 0.3% (למי שהחזיק במיעוט של מניות בישראל) עד תשואה של 2.3% (למי שהחזיק החזקה גבוהה בשוק הישראלי).

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

          

מה שיצר את הפערים בין הגופים הייתה רמת החשיפה לישראל לעומת חו"ל, כאשר בנובמבר כמו גם מתחילת השנה הציגו שוקי המניות בחו"ל (בנובמבר בעיקר אירופה ויוון) ירידות שערים לעומת עליות שערים בשוק הישראלי. גם האג"ח הקונצרניות בישראל היו בעלות אפקט שלילי על התשואות – בהובלת אגרות החוב של חברות הנדל"ן האמריקאיות.

בארה"ב נרשמה מגמה מעורבת כאשר מדד  S&P 500 עלה ב-1%, מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.9% ואילו מדד נאסד"ק ירד ב-0.5%.

באירופה נרשמה מגמה שלילית: דאקס הגרמני ירד ב-1.3%, קאק הצרפתי ירד ב-1.7% וה-Eurostoxx 50 ירד ב-1.1%. ביפן נרשמה מגמה חיובית כאשר מדד ניקיי עלה בשיעור של 1.6%. המדד העולמי של השווקים המתפתחים התנהג בניגוד למגמה ועלה ב-4.1%.

בשוק המניות בארץ נרשמו עליות שערים במרבית המדדים: מדד ת"א 35 עלה ב-2.7%, מדד ת"א 125 עלה ב-2.2%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.4% ואילו מדד יתר 50 ירד ב-2.2%.

באגרות החוב הממשלתיות נרשמה תשואה שלילית בשיעור של 0.4%, כאשר אגרות החוב הצמודות למדד ירדו ב-0.8% ואגרות החוב השקליות ירדו ב-0.2%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות