אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד האנרגיה נתן לשותפות רא"מ אישור תגלית למיזם פצלי השמן במישור רותם צילום: שאטרסטוק

משרד האנרגיה נתן לשותפות רא"מ אישור תגלית למיזם פצלי השמן במישור רותם

לטענת רא"מ, שנשענת לדבריה על הערכת מומחה חיצוני בלתי תלוי, עתודות פצלי השמן בשטח הרישיון נאמדות בכ-245 מיליון טון, מהם ניתן להפיק כ-135 מיליון חביות נפט. השותפות צפויה להקים באזור שני מתקני הפקה בהספק של כ-1.7 מיליון חביות בשנה

02.12.2018, 11:54 | ליאור גוטמן

שותפות רותם אנרגיה מחצבים (רא"מ) מדווחת הבוקר (א') כי הממונה על הנפט במשרד האנרגיה העניק לה אישור לגבי קיומה של "תגלית נפט", בכל הקשור למיזם פצלי השמן הממוקם במישור רותם שבנגב. מדובר באפשרות להפקת נפט על ידי עובדים של סלעי קרקע רוויה.

לטענת רא"מ, שנשענת לדבריה על הערכת מומחה חיצוני בלתי תלוי, עתודות פצלי השמן בשטח הרישיון נאמדות בכ-245 מיליון טון, מהם ניתן להפיק כ-135 מיליון חביות נפט. במידה והנתונים נכונים מדובר בכמות נמוכה יחסית ביחס לצרכי המשק הישראלי - בכל שנה מיובאות כמאה מיליון חביות נפט, שמגיעות לבתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד ומשמשות את ענפי התחבורה, התעופה והפולימרים המקומיים.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

עיון בהודעת רא"מ מלמד על מספר תנאי סף להפקת הנפט, לרבות אישור כרייה (שיושג תוך שנה - ל"ג) להפעלת המיזם. רא"מ צפויה להקים שם שני מתקני הפקה בהספק של כ-1.7 מיליון חביות בשנה, כמו גם תחנת כוח פרטית בהספק של כ-30 מגה וואט.

שותפות רא"מ הוקמה בשנת 2016 על ידי השותף הכללי חברת נורת'ווד - Northwood Exploration Israel שבשליטת משפחת Casella מאוסטרליה. כמנכ"ל שותפות רא"מ מכהן ג'אק סבג, ויו"ר הדירקטוריון הינו ד"ר יעקב מימרן – לשעבר הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות