אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צעד חדש של הטאבו, רמ"י ורשות המסים יצמצם ביורוקרטיה ברישום עסקאות נדל"ן צילום: דוד הכהן

צעד חדש של הטאבו, רמ"י ורשות המסים יצמצם ביורוקרטיה ברישום עסקאות נדל"ן

על ההנחיה שנכנסת היום לתוקף, רוכשי דירות במקרקעי ישראל לא יידרשו עוד להציג אישורי תשלום מסים בכל עסקאות העבר במכס, כאשר יבקשו לרשום את הנכס על שמם

02.12.2018, 13:39 | נמרוד בוסו

הנחיה חדשה של אגף רישום והסדר מקרקעין (טאבו) במשרד המשפטים, רשות המסים ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) שנכנסה לתוקף אתמול, 1.12.18, צפויה להקל משמעותית על מאות אלפי בעלי דירות שנבנו בקרקעות מדינה, בכל הקשור לרישום עסקאות. כך הודיעה היום (א') רשות המסים.

קראו עוד בכלכליסט

עד היום, כאשר ביקשו רוכשי נכסים שנבנו בקרקעות מדינה לרשום את העסקה בטאבו, היה עליהם להציג בפני רשם המקרקעין את כל אישורי המסים (שבח ורכישה) שניתנו לגבי כל העסקאות בקרקע שקדמו לעסקה בה הם רכשו את המקרקעין. "דרישה זאת, גרמה לנטל לרוכש אשר נאלץ לפנות למשרדי מיסוי מקרקעין אשר מצידם נדרשו לשחזר אישורי עבר פעולה שלעיתים נדרשו לה מספר שבועות", נכתב בהודעת משרד המשפטים.

קרקע לבנייה (ארכיון), צילום: אוראל כהן קרקע לבנייה (ארכיון) | צילום: אוראל כהן קרקע לבנייה (ארכיון), צילום: אוראל כהן

אולם, בעקבות בדיקה שנערכה על ידי הטאבו, רשות המסים ורמ"י, התברר כי ניתן לוותר על הדרישה להמצאת כלל האישורים שניתנו בעבר, שכן רמ"י עצמה הקפידה לדרוש את אישורי תשלום המסים בכל העברה שבוצעה. לכן מעתה, לא יידרשו עוד המבקשים לרשום את העסקה בפנקסי המקרקעין להציג אישורי מסים של עסקאות עבר.

עו"ד שלומי הייזלר מנהל אגף רישום והסדר מקרקעין במשרד המשפטים וערן יעקב, מנהל רשות המסים ברכו על כניסת ההנחיה לתוקף וציינו כי מדובר בצעד נוסף לצמצום הבירוקרטיה הכרוכה ברישום נכס בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות